single

Jakie buty zimowe dla dziewczynki wybrać?

Zima to nie tylko mróz i błoto pośniegowe. To także puszysty śnieg, zjeżdżalnie lodowe, a czasem padający deszcz. Na taką pogodę potrzebne są odpowiednie buty.

Buty zimowe dziewczęce – modele

Stopa dziecka rośnie bardzo szybko i kształtuje się w procesie wzrostu. Od stanu zdrowia stóp zależy stan całego układu mięśniowo-szkieletowego, dlatego do wyboru obuwia dziecięcego trzeba podejść odpowiedzialnie. Buty zimowe dziewczęce powinny być nie tylko wygodne, ale także ciepłe, wodoodporne, z antypoślizgową podeszwą i ochroną przed śniegiem.

Dobrym wyborem są skórzane buty zimowe dziecięce. Prawdziwa skóra w połączeniu z futerkiem to dobry materiał na dziecięce stopy. Buty są miękkie, trwałe, dobrze zatrzymują ciepło i odprowadzają wilgoć. Z biegiem czasu skórzane buty „zapamiętują” kształt stopy, dzięki czemu są wygodne. Ale ten materiał wymaga starannej pielęgnacji: odpowiedniego suszenia, stosowania środków ochronnych itp. Ponadto skórzane buty są dość drogie.

Kolejnym wyborem są buty wykonane przy użyciu specjalnego porowatego materiału - membrany. Te lekkie, wytrzymałe buty dobrze zatrzymują ciepło, nie przemakają, a jednocześnie „oddychają” i utrzymują stopę suchą. Buty membranowe można nosić w deszczową pogodę i mróz. Sezon na nie trwa mniej więcej od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Membrana nie jest jednak odpowiednia dla dzieci, które mało się ruszają lub siedzą w wózku. Ale to idealna opcja dla aktywnych dzieci.

Śnieżne zimowe buty dla dziewczynki

W takich butach podeszwa i dolna część wykonane są z gumy lub poliuretanu, górna część wykonana jest z wodoodpornej tkaniny. Wnętrze butów ocieplone jest wełnianą podszewką, sztucznym futerkiem lub filcem. Takie zimowe buty dla dziewczynki nadają się na ciepłe zimy i błoto pośniegowe, ale w przypadku silnych mrozów lepiej wybrać inne modele. Najtańszą opcją są buty z filcu. Nowoczesne buty filcowe często posiadają twardą, wodoodporną podeszwę i dodatkowe ocieplenie w postaci wełnianej wyściółki. Tego typu obuwie zimowe jest dobrą opcją na długie spacery.

Ciepłe zimowe buty dla dziewczynki to tradycyjne ugg. To płaskie buty wykonane z naturalnej skóry owczej. Obecnie istnieje duży wybór butów UGG z kolorowymi wzorami. Są ciepłe, miękkie i odpowiednie na mroźną pogodę do -30 -40 stopni. Lepiej nie nosić ich jednak w błocie pośniegowym. Buty Ugg nie są zalecane dla małych dzieci, ponieważ nogi w nich nie są „umocowane”, a wkładka nie ma anatomicznych krzywizn.

Buty na zimę dla dziewczynki

Jakie powinny być buty na zimę dla dziewczynki?

Możemy określić kilka żelaznych wymogów, jeśli chodzi o buty na zimę dla dziewczynki:

  • Rozmiar. Buty zimowe nie powinny być ani za małe, ani za duże. Stopy dziecka zmarzną w ciasnych butach. Jeśli będą za luźne, będzie mu w nich niewygodne. Lepiej wybrać parę z niewielkim marginesem, aby dziecko mogło swobodnie poruszać palcami.
  • Cholewka może być wykonana ze skóry lub nowoczesnych tekstyliów syntetycznych. Obie opcje są w porządku. Ale podszewka powinna być wykonana wyłącznie z naturalnych materiałów. Wełna lub futro dobrze zatrzymuje ciepło i odprowadza wilgoć.
  • Buty na zimę dla dziewczynki powinny mieć odpowiednią podeszwę. Ta powinna być elastyczna i trwała. Wykonana z gumy, poliuretanu, elastomeru termoplastycznego (TEP). Wybierz materiały, które dobrze tolerują zimno.

Kozaki zimowe dla dziewczynki – jak wybrać?

Nie kupuj tanich butów wykonanych z materiałów niskiej jakości. Należą do nich: sztuczna skóra, tanie tekstylia, wyściółka syntetyczna, gumowe podeszwy. Takie buty nie pozwalają stopie „oddychać”, nie zatrzymują dobrze ciepła i mogą zamoknąć. W rezultacie dziecko marznie. Gumowa podeszwa twardnieje w niskich temperaturach i staje się śliska. Kozaki zimowe dla dziewczynki powinny być uniwersalne. Co to oznacza w praktyce? Nie staraj się podążać za najnowszą modą. Kozaki zimowe dla dziewczynki muszą być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Podczas spaceru dziecko powinno czuć się komfortowo i cieszyć się zimową zabawą. Na szczęście współcześni producenci starają się łączyć wygodę i stylowy wygląd.

Staraj się nie kupować butów na zimę z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Stopa dziecka rośnie nierównomiernie, możesz nie być w stanie przewidzieć rozmiaru stopy. Lepiej poczekać na sezon. Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, odpowiednie są buty filcowe lub buty z owczej skóry. Sprawiają, że nawet w wózku będzie im ciepło i wygodnie. Dla starszych dzieci można zakupić buty membranowe. Są lekkie, ciepłe, nie przemakają, a jednocześnie „oddychają”.