single

Pokój dziecięcy dla dziewczynki – Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki?

Jasny i wygodny pokój dla dziewczynki to klucz do szczęśliwego dzieciństwa. Tutaj może rozwijać swoje zdolności, bawić się i uczyć. Projekt pokoju wpłynie na jej wyniki w nauce, ukształtuje określone gusta, model zachowania i interakcję ze światem zewnętrznym.

Aranżacja pokoju dziewczynki - wybierz styl

Wybór stylu to podstawa każdego projektu. Chaotyczna aranżacja pokoju dziewczynki sprawi, że pomieszczenie nie będzie ani funkcjonalne, ani bezpieczne. Istnieje kilka kierunków, na które warto zwrócić uwagę:

• Nowoczesny styl jest najlepszy dla nastolatków, które wyrosły już z barbie i bajek. Zwięzłość i powściągliwość stworzą uniwersalną przestrzeń, w której nastolatka może rozwijać swoje hobby.

• Styl klasyczny jest wskazany dla młodszych dam.

• Styl prowansalski to pastelowa paleta, kwiatowe wzory, jasne tkaniny, antyczne meble, które tworzą przytulną atmosferę w pokoju dziewczynki. Przypomina francuską prowincję z pięknymi krajobrazami i polami lawendy.

• W pop-artowym pokoju dominują bogate, zróżnicowane kolory, obrazy z postaciami z komiksów lub kreskówek.

Aranżacja pokoju dziewczynki nie jest kompletna bez określenia kolorów. Kolor ścian i mebli wpłynie na nastrój i zachowanie dziewczynki. Lepiej unikać zbyt jasnych kolorów. Dla dzieci lepsze są kolory pastelowe. Popularne są kolory jasnoróżowe, beżowe, lawendowe, liliowe, żółte i miętowe, a także białe, a nawet niebieskie. Jeśli chodzi o materiały, głównym warunkiem jest bezpieczeństwo. Podłoga powinna być gładka, ale nie śliska. Ściany można pomalować lub tapetować.

Wybór mebli to kluczowy etap i zależy od wieku dziecka. Im starsza dziewczynka, tym więcej półek i szafek potrzebuje. Niezbędne jest również pozostawienie wolnego miejsca do zabawy.

Pokój dla dziewczynki w wieku 7 – 11 lat

Pokój dla dziewczynki w wieku 7-11 lat powinien łączyć funkcjonalność, piękno i nowoczesność. W tym wieku dzieci mają już własne preferencje, które należy wziąć pod uwagę przy dekorowaniu pokoju dziecinnego.

Projekt wnętrza można wykonać w różnych kierunkach stylistycznych, dopuszcza się też harmonijne połączenie kilku kierunków.

pokój dziewczynki

Przed rozpoczęciem aranżacji pokoju dziecięcego należy ocenić powierzchnię pokoju i określić najważniejsze obszary, które muszą zmieścić się w pomieszczeniu. Dziewczęta w wieku 7-11 lat chodzą do szkoły, mają swoje hobby i zapraszają już koleżanki. Aranżacja wnętrz powinna uwzględniać te czynniki. Do dekoracji odpowiednie są rysunki lub elementy wyposażenia wnętrz związane z hobby.

Przy wyborze projektu pomieszczenia ważne jest zachowanie elastyczności przestrzeni. Światopogląd i upodobania dzieci szybko się zmieniają, wnętrze powinno zatem dać się łatwo przekształcić. Pokój dla dziewczynki, jego projekt wpływa na kształtowanie osobowości. Ważne jest zachowanie poczucia harmonii, ponieważ dziecko spędza tu dużo czasu: odpoczywając, przygotowując się do zajęć, przyjmując gości.

Pokój dziewczynki - kolory

Różowe odcienie tworzą w pomieszczeniu poczucie ciszy i spokoju. Jeśli chodzi o pokój dziewczynki, odpowiednie są: łososiowy, koralowy, liliowy. W małych pomieszczeniach o słabym naturalnym oświetleniu można zastosować zielono-żółte odcienie. Żółte odcienie dodają energii, pobudzają, a zielone pomagają złagodzić stres i zmęczenie.

Niebieski można również zastosować w aranżacji wnętrza pokoju dziewczynki, ale należy go odpowiednio połączyć. Jasnoniebieski lub niebieski są w stanie podkreślić obszar roboczy. Nasycone odcienie pomagają się skoncentrować.

Jasne, kwasowe odcienie wyglądają zabawnie i beztrosko, ale mogą być drażniące, dlatego pokój dziewczynki pomalowany w te krzykliwe kolory, nie będzie przytulnym pomieszczeniem. We wczesnym dzieciństwie dzieci lubią, wszystko co lśni i jest jasne, ale z biegiem czasu dziecku trudno będzie się zrelaksować, skoncentrować na pracy domowej.

Pokój dla dziewczyny – o czym jeszcze warto pamiętać?

Delikatne jasne odcienie i nowoczesne fasony idealnie nadają się do dekoracji pokoju dziecięcego. Bez względu na styl mebli, pokój dla dziewczyny powinien być wyposażony w

• Łóżko, sofę, łóżko na antresoli.

• Wygodne biurko z dobrym oświetleniem.

• Szafę, komodę na ubrania.

Dobrze, gdy każde dziecko w rodzinie ma osobny pokój, ale często dzieci muszą dzielić sypialnię z braćmi i siostrami. W tym przypadku zadanie projektanta staje się bardziej skomplikowane: trzeba stworzyć wnętrze odpowiednie dla dwójki dzieci, często o innych potrzebach. Wówczas dobrym wyborem na pokój dla dziewczyny jest piętrowe lub duże podwójne łóżko. W przypadku młodszych dzieci łatwo dziś kupić łóżeczko dla dziecka w formie zamku, samochodu czy bryczki.