single

Pierwszy zegarek dla dziecka - jaki wybrać?

Pierwszy zegarek dla dziecka powinien być wybrany w sposób odpowiedzialny. Zegarek w tym wieku musi być nie tylko funkcjonalny, ale też być elementem zapewniającym bezpieczeństwo.

Pierwszy zegarek dla dziecka – zasady wyboru

Pierwszy zegarek dla dziecka powinien zależeć od twoich osobistych preferencji i preferencji twojego dziecka. Na przykład, podczas gdy większość zegarków dziecięcych można ustawić tak, aby wibrowały, niektórzy rodzice wolą, aby ich dziecko czuło, kiedy odbierają połączenie lub wysyłają wiadomość tekstową. Podobnie to, co jest najlepsze dla jednego dziecka, może nie być odpowiednie dla drugiego. Jeśli chodzi o wybór pierwszego zegarka dla dziecka lepiej najpierw przyjrzeć się bardziej popularnym markom i modelom. Pomoże Ci to uniknąć kilku problemów.

Na przykład zegarek, który świetnie pasuje do jednego dziecka, może nie pasować do drugiego. Podobnie popularny zegarek dziecięcy może się teraz dobrze sprzedawać, ale za kilka miesięcy może nie być tak popularny. Dlatego sugerujemy, abyś zaczął od przeprowadzenia badań, aby dowiedzieć się, jakie są popularne marki i modele. Jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić, to przejrzeć najnowsze recenzje klientów. Pomoże ci to zorientować się, co ludzie myślą o zegarku, który chcesz kupić, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Pierwszy zegarek dla chłopca – kluczowe funkcje

Ponieważ dzieci są niezwykle aktywnymi stworzeniami, z reguły producenci przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa mechanizmów i wygody wszystkich elementów. Poniżej znajduje się kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając pierwszy zegarek dla chłopca:

  • Dobrym rozwiązaniem dla dziecka jest zegarek wykonany z plastiku, stopu aluminium lub stali nierdzewnej. Materiały te są dość lekkie i mają optymalną wytrzymałość.
  • Większość marek do ochrony tarczy wykorzystuje szkło mineralne, które ma doskonałe właściwości optyczne, nie odkształca się i nie ulega uszkodzeniom mechanicznym.
  • Główną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wysoka wytrzymałość, miękkość i elastyczność paska, a także niezawodność zapięcia. Z reguły paski wykonane są z prawdziwej skóry, gumy, silikonu, nylonu, polimeru lub tworzywa sztucznego. Materiały te są hipoalergiczne i sprawdzą się w każdej sytuacji.
  • Wybierając pierwszy zegarek dla chłopca, warto wiedzieć, że z reguły nie ma sensu kupować zegarka mechanicznego lub zegarka z automatycznym naciągiem. Mechanizm musi być regularnie nakręcany, o czym dziecko prawdopodobnie zapomni. Zaś samo nakręcające się zegarki mechaniczne są dość drogimi produktami. Dlatego zalecamy wybór zegarka kwarcowego, w którym wystarczy okresowa wymiana baterii.

Pierwszy zegarek dla dziecka

Pierwszy zegarek dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Ważne jest, aby na tarczy zegarka wyświetlały się wszystkie liczby od 1 do 12, aby były duże i zauważalne. Najlepiej, gdy są ślady zarówno godzin, jak i minut. Z takim zegarkiem dziecko będzie mogło szybko nauczyć się poprawnie rozumieć godzinę. Różnica między wskazówką godzinową i minutową powinna być zauważalna. Pożądane jest, aby istniała również wskazówka sekundowa, dzięki której dziecko może łatwo zrozumieć, czy jego zegarek działa, czy nie.

Wybierając pierwszy zegarek dla dziewczynki, dodatkowo upewnij się, że ekran nie jest zbyt zatłoczony różnymi obrazami postaci z kreskówek, ponieważ ich nadmiar odwróci uwagę dziecka. Aby ułatwić odczytanie czasu w ciemności, wybierz zegarek z podświetleniem lub powłoką luminescencyjną na wskazówkach.

Rozważając, jak powinien wyglądać pierwszy zegarek dla dziewczynki, zastanów się, czy już umie odczytywać godzinę, czy dopiero się uczy. Zalecamy zacząć od modeli analogowych, ponieważ po nich łatwiej będzie zrozumieć format 24-godzinny. Koperta zegarków dziecięcych powinna być wykonana z lekkich i wytrzymałych polimerów, które przechodzą specjalny test na nieszkodliwość i hipoalergiczność. Nie pękają i prawie się nie brudzą. Polimerowa obudowa, nie boi się wody i brudu oraz jest niedroga, co czyni ją uniwersalną opcją.

Zegarki unisex dla dzieci – podział na wiek

W miarę jak dziecko dorasta, zmienia się jego zachowanie i zainteresowania, dlatego zegarki unisex dla dzieci należy dobierać z myślą o konkretnym wieku:

  • 5-6 lat. Przedszkolaki najszybciej przekonują się do modeli kwarcowych z wyraźnymi numerami i dobrze zaznaczonymi rękami.
  • 7-8 lat. Zegarki unisex dla dzieci w wieku szkolnym mogą być wyposażone w cyfrową tarczę. W tym wieku uczą się już podstaw matematyki, taki prezent na pewno przypadnie im do gustu.
  • 9-10 lat i więcej. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają aktywnie interesować się urządzeniami technologicznymi. Inteligentne zegarki będą świetną opcją jako pierwszy gadżet.