single

Modny salon 2023 - jak urządzić salon?

Salon jest centralnym miejscem każdego domu. To tu spędzamy czas z rodziną i przyjmujemy gości. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację tej przestrzeni. na szczęście projektanci mają wiele pomysłów jak to zrobić. 

Aranżacja salonu z jadalnią – strefowanie przestrzeni

Kuchnie w większości nowoczesnych mieszkań nie są duże. Wówczas projektanci zalecają połączenie jadalni i salonu w jeden pokój. Połączenie salonu i jadalni jest istotne nie tylko dla mieszkańców małych mieszkań, ale także dla właścicieli kawalerek. Taka przestrzeń jest zaplanowana bardziej racjonalnie. Takie podejście do projektowania jest często stosowane też w dużych domach. W pomieszczeniu o dużej powierzchni część jadalna i rekreacyjna będą wyglądać bardzo efektownie.

Aranżacja salonu z jadalnią ma swoje zasady. Podstawową zasadą łączenia jadalni i salonu w jednym pokoju, jest to, że projekt powinien być wykonany w tym samym stylu. Projekt ścian, podłogi i sufitu, wybór mebli - wszystko to należy przemyśleć z wyprzedzeniem, aby stworzyć komfortową, przytulną domową atmosferę. Łącząc jadalnię i salon, musisz przestrzegać kilku zasad:

• Liczba i rozmieszczenie mebli powinno tworzyć przestrzeń, tak aby wszyscy domownicy i zaproszeni goście mogli bez problemu pomieścić się w pokoju.

• Strefy kuchni i salonu powinny być od siebie oddzielone, ale jednocześnie połączone stylowo.

Aranżacja salonu z jadalnią musi być zrobiona tak, aby zapewnić komfortowe warunki dla każdego członka rodziny.

• Każdy mebel powinien być funkcjonalny.

Aranżacja salonu z kuchnią – jak ją zrobić?

Łączenie kuchni i salonu to jeden z głównych trendów ostatnich lat. Takie posunięcie wizualnie i funkcjonalnie powiększa powierzchnię, a także pozwala na stworzenie jednolitej stylistycznie przestrzeni. Jak powinna wyglądać aranżacja salonu z kuchnią?

Kuchnia jest obszarem, w którym nie można uniknąć zapachów żywności. Dlatego konieczne jest zapewnienie tutaj dobrej wentylacji. Przedmioty kuchenne (zlew, kuchenka itp.) powinny znajdować się jak najbliżej ciągu komunikacyjnego, aby nie przeciągać przewodów i węży przez całą przestrzeń. Strefa pośrednia powinna oddzielić kuchnię od salonu. Sam zdecyduj, co się tu znajdzie – lada barowa z wyspą, duży lub mały stół jadalny, dodatkowo piękna szafka na wino, kredens, witryna.

Aranżacja salonu z kuchnią wymaga wyboru powierzchni. Jeśli chcesz, aby podłoga była taka sama w salonie i kuchni, wybierz powłoki odporne na wilgoć. Jeśli funkcjonalność jest dla ciebie ważniejsza niż wygląd, to w kuchni możesz położyć kafelki, a w części dziennej parkiet lub laminat.

salon

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym – style

Bardzo popularnym rozwiązaniem są aranżacje salonu z aneksem kuchennym w stylu prowansalskim. W tym modelu układ kuchni-salonu-jadalni w kształcie litery L pozwoli częściowo ukryć część kuchenną. Ta po prostu przylega do całkowitej objętości pomieszczenia. Jednocześnie brak przegrody i drzwi wymusza zaprojektowanie kuchni w sposób elegancki.

Możliwe są też aranżacje salonu z aneksem kuchennym w stylu panoramicznym. W takim przypadku naprzeciw okna warto zainstalować wysoki blat barowy, do którego można zaprosić gości na kawę – lub wykorzystać go jako dodatkową powierzchnię do pracy. Za ladą niech znajdzie się strefa relaksu: biokominek, TV, wygodne fotele.

Aranżacja salonu z kominkiem – jak stworzyć maksymalnie przytulną przestrzeń?

Salon to serce domu, w którym przeplatają się komfort i ciepło. W tym pomieszczeniu domownicy spotykają się z najbliższymi, spędzają wolny czas i odpoczywają po dniu pracy. Aranżacja salonu z kominkiem pozwala stworzyć przytulną atmosferę.

Minimalistyczny styl nadaje się do małych pomieszczeń z kominkiem. Najlepiej zainstalować tu kominki elektryczne, gazowe lub biokominki, które nie są duże i wyglądają nowocześnie. Nie zapomnij regularnie wietrzyć pomieszczenia, gdyż te kominki spalają dużo tlenu. Niewielki salon z kominkiem będzie wyglądał świetnie, jeśli w pokoju nie będzie żadnych zbędnych detali. Umieść portal pod telewizorem tak, aby oba elementy były w centrum uwagi.

Aranżacja salonu z kominkiem może też łączyć w sobie jadalnie. Wiele osób oprócz kominka ma grilla. Możesz wyposażyć pomieszczenie w elektryczny kominek, który symuluje żywy płomień. Minimalistyczny styl jest idealny do tego stylu.

Świetnie prezentuje się klasyczne wnętrze, które łączy w sobie surowość form i neutralną paletę kolorystyczną, sztukaterie i dyskretne sztukaterie. Okładzina kominka w tym modelu może być ozdobiona za pomocą gresu porcelanowego lub metalowej, betonowej okładziny.