single

Modne buty dziecięce na jesień

Jesień jest mokra, zimna i często zupełnie nieprzewidywalna. Ziemia zaczyna się ochładzać, a temperatura powietrza spada niekiedy do zera. Jednocześnie w ciągu dnia może być jeszcze ciepło jak w lecie. Jakie zatem buty kupić dziecku na jesień?

Buty dziecięce na jesień – rodzaje obuwia

Na szczęście nowoczesne półsezonowe buty dziecięce są wykonane w taki sposób, że nadają się do szerokiego zakresu temperatur. Dlatego na jesień wystarczą ci jedynie 3 pary butów dziecięcych jako obowiązkowe minimum. W razie potrzeby listę można oczywiście rozszerzyć. Buty dziecięce na jesień to:

  • Zamknięte, wiatroszczelne tenisówki (na temperatury 10-15 stopni i wyższe).
  • Kalosze z wyjmowanym ociepleniem (na temperatury od 0 do +20 stopni).
  • Buty dziecięce na jesień (na temperatury od 0 do +10 stopni).

Modne obuwie dziecięce jesienne dopasowane do temperatury

Wybierając buty na jesień dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę panującą temperaturę. Na sam początek jesieni, kiedy temperatura często przekracza +15 stopni doskonałe będą takie modne obuwie dziecięce jesienne jak trampki, lekkie tenisówki, kalosze bez ocieplenia

Na początku jesieni, przy suchej pogodzie, dziecko może chodzić w swoich ulubionych letnich tenisówkach czy sneakersach. Jeśli pada deszcz, optymalnym wyborem będą kalosze. Wybieraj modele uniwersalne z wyjmowanym wkładem - powyżej +10 można je nosić bez podszewki, a gdy temperatura spadnie, z powrotem włożyć wkładki. Dzięki temu buty tego typu można nosić do temperatury 0 stopni.

Modne obuwie dziecięce jesienne na suchą pogodę to przede wszystkim jednak lekkie tenisówki z elastyczną podeszwą.

Buty jesienne dla dzieci – październik i listopad

Kiedy temperatura oscyluje od +7 do +15 to wskazane będą grube tenisówki, kalosze bez ocieplenia, botki (dla dzieci). Kiedy zbliża się październik, noce stają się coraz chłodniejsze, a różnice temperatur między nocą a dniem stają się coraz bardziej zauważalne. Aby uniknąć zmarznięcia rano i przegrzania w ciągu dnia, zrezygnuj z lekkich tenisówek tekstylnych, które nie są odporne na wilgoć. Lepiej zdecydować się na tenisówki zakryte, na razie bez ocieplenia.

Takie buty jesienne dla dzieci mogą być skórzane – nadają się do szkoły lub na co dzień. W przypadku bardzo aktywnych dzieci poleca się buty membranowe. W tej temperaturze dzieci poniżej 3 roku życia mogą już nosić wysokie buty półsezonowe - rodzice zwykle ubierają małe dzieci nieco cieplej niż starsze dzieci, ponieważ nie poruszają się one jeszcze tak aktywnie.

Dla najmłodszych optymalne buty jesienne dla dzieci to modele ze wzmocnionymi palcami na rzepy. Sportowe tenisówki z membraną Geox lub Superfit są odpowiednie dla uczniów. A nastolatkom z pewnością przypadną do gustu stylowe, całoroczne tenisówki ze sznurowadłami i elastyczną podeszwą. W deszczową pogodę nie można obejść się bez gumowych butów noszonych z grubymi skarpetami. Wybierając buty na jesień, trzymaj się następujących zasad:

  • Optymalnym wyborem są trampki z minimalną ilością wstawek z tkaniny lub siateczki – nadają się one zarówno na suchą, jak i mokrą pogodę. Jeśli planujesz nosić je wyłącznie na zewnątrz, to zwróć uwagę na modele z membraną lub impregnacją przeciw wilgoci - lepiej zabezpieczą stopy dziecka przed deszczem.
  • Nie kupuj tenisówek sznurowanych dzieciom poniżej 6 roku życia – wiązania na rzepy lub gumę są znacznie wygodniejsze.
  • Im lżejsze kalosze, tym lepiej, dlatego w tym przedziale temperatur wybieraj produkty wykonane z materiału EVA – jest on 4 razy lżejszy od gumy.

Buty do przedszkola na jesień

Buty do przedszkola na jesień – co założyć, kiedy idą przymrozki?

W mroźną jesień bliżej listopada, czas włożyć cieplejsze buty – buty z ociepleniem, ale wykonane z oddychających materiałów. Odpowiednie są zwłaszcza półbuty, skórzane, z membraną lub mieszanką skóry i membrany. Dobrym wyborem są też buty do przedszkola na jesień jak kalosze. Jeśli potrzebujesz butów na formalne wydarzenia – na przykład do szkoły i połączenia ich z mundurkiem szkolnym – rozglądaj się za klasycznymi, skórzanymi botkami.

Buty do przedszkola na jesień muszą być antypoślizgowe i wodoodporne. Wysoki model butów i botków, a także wysoka podeszwa produktu, zabezpieczą dziecko również przed błotem pośniegowym. Dzięki skarpetom termicznym takie buty doskonale nadają się też na ujemne temperatury.

Odpowiednie będą buty z wysoką membraną i elastycznymi sznurowadłami. Są wygodne w noszeniu, łatwe w zakładaniu, nie przemakają i można je prać w pralce. Alternatywą są buty wielosezonowe. Są to buty z wysoką membraną i perforowaną podeszwą. Niektóre modele wyposażone są w foliową wkładkę z dodatkiem wełny.