single

Jesienne stylizacje dla dziewczynki: Najlepsze pomysły na sezon jesienny

Bez względu na to czy twoje dziecko idzie do pierwszej klasy, czy jest nastolatką w liceum, jesienią, konieczne jest skompletowanie dla niej zestawów odzieży do szkoły.

Jesienne stylizacje dla dziewczynki – podstawy doboru ubrań

Jeśli dysponujesz kilkoma podstawowymi elementami ubioru, skompletowanie stylowego zestawu do szkoły będzie stosunkowo łatwe. Jesienne stylizacje dla dziewczynki wymagają zakupu: sukienki, spódnicy, spodni, kilku koszul i marynarki. Na zimę można też kupić kamizelki lub swetry. Połączenie jednokolorowych elementów garderoby, takich jak spódnica i koszula jest zawsze dobrym pomysłem, a jeśli zrobi się zimno, możesz uzupełnić zestaw kurtką. Spodnie najlepiej łączyć z białą lub mleczną koszulą, lub topem. Jeśli twoje dziecko nie lubi spódnic i sukienek, możesz wybrać jesienne stylizację dla dziewczynki z kombinezonem lub spodniami. Proste, a jednocześnie wygodne kuloty lub surowe jeansy, bardziej pasują do szkoły niż mom jeans czy spodnie cargo.

Modne outfity dla dziewczynki na jesień – co dziś noszą nastolatki?

Jeśli dziecko woli prostsze i bardziej dyskretne stylizacje, możesz połączyć spodnie i białą koszulę lub spódnicę, koszulę i kamizelkę. Udane, minimalistyczne, modne outfity dla dziewczynki na jesień to też połączenie spodni, T-shirtu z długim rękawem i kamizelki. Komponując modne outfity dla dziewczynki na jesień, pamiętaj o prostych zaleceniach: • Weź pod uwagę preferencje dziecka. Dobrze, jeśli uda się wspólnie wybrać poszczególne elementy ubrań. Bierz pod uwagę fakt, że gusta rodziców i młodszego pokolenia często bardzo się od siebie różnią. • Przestrzegaj zasad ubioru wyznaczonych przez dyrekcje szkoły. Na wszelki wypadek wybieraj tradycyjne odcienie: czarny, ciemnoszary, brązowy, ciemnoniebieski - organicznie wpasowują się w styl szkolny.

Jesienne stylizacje dziewczęce

Jesienne stylizacje dziewczęce – wybór butów

Najlepszą opcją są buty pasujące zarówno do spódnicy, jak i spodni. Dzięki nim dziecko będzie mogło nosić różne zestawy ubrań. Kompletując jesienne stylizacje dziewczęce, wybieraj modele wykonane ze skóry naturalnej – posłuży dłużej niż but wykonany ze sztucznych materiałów. Skóra jest też łatwiejsza w pielęgnacji niż na przykład zamsz. Nie polecamy kupować butów z dużą ilością elementów dekoracyjnych – nie pasują one do każdej stylizacji i szybko wyglądają na zużyte. Przymierzając obuwie, zwróć uwagę dziecka nie tylko na wygląd buta, ale także na to, na ile jest mu w nich wygodnie. Uświadom dziecko, że będzie musiało spędzać w tych butach wiele godzin z rzędu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, uzupełnij buty wkładkami ortopedycznymi – zmniejszą one zmęczenie nóg. Nie odkładaj kupowania butów na późną jesień. Stare, zniszczone buty nie tylko nie brzydko wyglądają, ale mogą też powodować kompleksy u dziecka. Nawet najlepiej dobrane jesienne stylizacje dla dziewczęce będą wyglądać fatalnie w zestawieniu ze starymi butami. Jedocześnie nastolatki są bardzo wyczulone, jeśli chodzi o swój wygląd – nie zmuszaj dziecka do noszenia starej, brzydkiej pary, która od dawna wymaga wymiany. Przy wyborze butów trzymaj się następujących zaleceń:

  • Buty powinny mieć elastyczną karbowaną podeszwę zapewniającą odpowiednią amortyzację.
  • Miękka, oddychająca cholewka ograniczająca pocenie się stóp.
  • Sztywny zapiętek zapewniający odpowiednie dopasowanie i chroniący kostkę przed zwichnięciem.
  • Podparcie podbicia, które prawidłowo rozkłada obciążenie stopy i służy jako środek zapobiegawczy rozwojowi płaskostopia.
  • Zapięcie powinno być wygodne. Dziś w sprzedaży dostępne są modele nie tylko ze sznurowadłami, ale także z rzepem.

Moda dla nastolatek – wybór odzieży wierzchniej

Najważniejszą rzeczą, o której nie należy zapominać przy wyborze odzieży dziecięcej, jest to, że dzieci szybko rosną. Jeśli wybierasz odzież dla małego dziecka, musisz mieć świadomość, że po pół roku trzeba będzie ją wymienić na większy rozmiar. Załóż dziecku kurtkę i poproś, aby podniosło ręce do góry – w tej pozycji rękawy powinny być idealnie dopasowane (na granicy nadgarstka i nasady dłoni). Jeśli jest krótszy, polecam przymierzyć rozmiar większy. Nawet jeśli wydaje ci się, że kurtka dobrze leży z opuszczonymi ramionami, nie zapominaj, że dziecko rośnie. Wybierając kombinezon, zwróć uwagę na to, czy ramiączka mają możliwość regulacji i czy wybrany rozmiar ma odpowiednią długość pasków, aby w miarę wzrostu dziecka można je było wydłużyć. Żeby wybrać odpowiednią długość spodni, poproś dziecko, aby usiadło – modele z gumkami wzdłuż rąbka spodni nie powinny nadmiernie się przesuwać. Moda dla nastolatek jest mniej kosztowna. Jednak w tym przypadku będziesz zmuszony zainwestować w większą liczbę elementów odzieży. Kluczowa jest tu kurtka. Współczesna moda dla nastolatek premiuje kurtki bomberki, modele puchowe, płaszcze.