single

Style aranżacji wnętrz pokoju dla dziecka – jaki wybrać?

Wielu rodziców uważa, że zachowanie stylu w aranżacji pokoju dziecięcego nie jest ważne. Tymczasem organizacja tej przestrzeni mieszkania w odpowiednim stylu pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i sprawi, że pokój będzie wyglądał estetyczniej.

Pokój dziecięcy w stylu leśnym - eko

Ekologiczny styl to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Istnieje kilka głównych zasad projektowania, jeśli chodzi o pokój dziecięcy w stylu leśnym:

• Jak najwięcej światła i powietrza.

• Ekologiczne materiały w dekoracji i meblach.

• Dużo wolnego miejsca na gry, naukę i kreatywność.

Wszystko, czego dotyka dziecko, powinno być nierozerwalnie związane z naturą. Przyjemne spokojne odcienie, motywy zwierzęce i roślinne w nadrukach – to wszystko doskonale wpłynie na stan emocjonalny i psychikę dziecka. Solidne, jasne ściany w tym przypadku posłużą jako wspaniałe tło. Nie musi być białe - najważniejsze, żeby było dyskretne i naturalne. Jeśli zwykłe ściany wydają ci się zbyt nudne, możesz wyróżnić jedną ścianę, nadając jej charakter leśny. Udekoruj ją rysunkami lub tapetą z kwiatowymi ornamentami. Pokój dziecięcy w stylu leśnym powinien być wyposażony w naturalną podłogę. Idealnie sprawdzi się podłoga drewniana, korkowa lub jutowa.

Jaki powinien być pokój dziecięcy w stylu boho?

Jeśli jesteś zmęczony klasycznymi wnętrzami i chcesz stworzyć niepowtarzalny wystrój pokoju dla swojego dziecka, to proponujemy ci jeden z najbardziej nietypowych i popularnych w dzisiejszych czasach stylizacji – boho. To naprawdę wyjątkowy kierunek stylistyczny, który sprawdza się także w dziecięcym pokoju.

Pokój dziecięcy w stylu boho wydaje się bardzo ekstrawaganckim stylem. Jeśli nie według koloru, to według głównej koncepcji - to na pewno. Kolejnym znaczącym plusem tego stylu jest to, że nadaje się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Możesz nawet wykorzystać styl boho do wystroju pokoju dla dwójki dzieci. Ponadto takie wnętrze można łatwo przerobić, więc nawet gdy maluch trochę podrośnie.

pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy w stylu boho to użycie wyłącznie ekologicznych materiałów: drewna, naturalnych tekstyliów. Kolorystyka pokoju dziecięcego w stylu boho zależy przede wszystkim od tego, jaki kierunek obrałeś dla siebie. Najlepiej jednak udekorować pomieszczenie jasnymi, delikatnymi kolorami. Ściany pomalowane na biało, oklejone tapetą, a nawet wyłożone deską, będą tu odpowiednie. Faktem jest, że styl boho we wnętrzu oznacza z reguły gładką powierzchnię ścian. Ale jeśli chcesz, możesz użyć tapety z minimalistycznym wzorem.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim – minimalizm i ekologia

Styl skandynawski przybył do nas ze Szwecji, Finlandii i Danii. Łączy w sobie praktyczność, lekkość, naturalność. Ten kierunek ukształtował się w zimnych krajach północy, gdzie surowe zimy każą docenić domowe ciepło. Nordycka powściągliwość łączy się z elegancją i wygodą, a zimne kolory z ciepłą fakturą naturalnego drewna.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim jest pozbawiony pretensjonalności, jasnych kolorów, skomplikowanych kształtów. Jego cechą jest prostota i otwartość, bliskie minimalizmowi.

We wnętrzu dominują jasne chłodne kolory, uzupełnione jasnym drewnem, naturalnymi tkaninami. Inną charakterystyczną cechą północnego designu jest obfitość światła. Duże okna, brak grubych zasłon, różnorodność lamp to cechuje pokój dziecięcy w stylu skandynawskim.

Praktyczny i spokojny styl skandynawski doskonale pasuje do wnętrza dziecięcego pokoju. Łatwo się przekształca, „rośnie” wraz z dorastającym dzieckiem. Zmieniając akcenty kolorystyczne, tekstylia, wystrój, możesz udekorować pokój dla chłopca lub dziewczynki, dziecka lub nastolatka. Ogólne zasady obowiązujące w skandynawskim stylu to:

• Jasne, kojące odcienie w jednej gamie.

• Naturalne materiały (drewniane wykończenia i meble, wiklinowe kosze, ceramiczne dekoracje, bawełniane, lniane, papierowe tapety).

• Meble o prostej formie, bezpieczne dla dzieci.

• Kilka źródeł sztucznego światła;

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim charakteryzuje się wyraźnym podziałem na strefy.

Pokój dziecięcy w stylu loft – czy to możliwe?

Głównym zadaniem przy projektowaniu pokoju w loftowym stylu jest zorganizowanie otwartej i wolnej przestrzeni, która odzwierciedla indywidualność i kreatywne pomysły dziecka. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu tego dorosłego kierunku stylistycznego można uzyskać modne i wygodne wnętrze, zarówno w pokoju nastolatka, jak i dziecka. Pokój dziecięcy w stylu loft ma następujące cechy:

• W pomieszczeniu są chropowate powierzchnie i niestaranne wykończenia. Zachęca się do stosowania tapet imitujących tynk, zniszczone lub gołe niepomalowane ściany.

• Obecność funkcjonalnych mebli o prostej formie, z postarzanymi powierzchniami.

• Możliwość łączenia elementów starych z nowoczesnymi.

Jeśli chodzi o to, w jakich barwach powinien być pokój dziecięcy w stylu loft, to zazwyczaj występują tu odcienie szarości, bieli, beżu, terakoty. W małym pokoju dopuszczalna jest pastelowa paleta, która wizualnie powiększa przestrzeń.