single

Kiedy i jak przystroić dom na święta wielkanocne?

Wielkanoc jest świętem życia i radości oraz spotkań w gronie rodziny, dlatego też dużą wagę przywiązujemy nie tylko do tego, aby przygotować przysmaki na świąteczny stół, ale także pięknie zaaranżować wnętrze. Święta wielkanocne często zbiegają się z nadejściem wiosny, dlatego też do dekoracji mieszkań i domów wyjątkowo chętnie wykorzystujemy kwiaty. Dekoracje wielkanocne na stół to jednak nie tylko kwitnące wiosną rośliny, do dekoracji stołu i wnętrza można wykorzystać zdecydowanie więcej dekoracyjnych przedmiotów.

Jakie dekoracje wielkanocne na stół warto wybrać?

Pomysłów na dekoracje wielkanocne, które mogą znaleźć się na stole jest całe mnóstwo, możesz je kupić gotowe, ale możesz też zrobić je samodzielnie wykorzystując do ich wykonania rzeczy, które masz pod ręką i które pozornie nadają się tylko do wyrzucenia. W roli wielkanocnych dekoracji możesz wykorzystać na przykład wydmuszki – doskonale sprawdzą się one jako wazoniki na miniaturowe bukieciki z wiosennych kwiatów. W białych wydmuszkach świetnie będą się prezentować na przykład niebieskie szafirki. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć pisanek. Jako dekoracje wielkanocne na stół pisanki sprawdzają się znakomicie, możesz je umieścić na okrągłej tacy albo na paterze. Możesz też do szklanego wazonu włożyć mniejszy napełniony wodą i kwiatami, a wokół niego umieścić jajka pomalowane na pastelowe kolory.

Jak udekorować okna na Wielkanoc?

Podczas świąt Wielkiej Nocy możesz dekorować nie tylko stół, ale także okno. Pomysłów na dekoracje wielkanocne na okno jest całe mnóstwo, tak jak w przypadku dekoracji na stół, możesz wykorzystać kwiaty. Przed świętami wielkanocnymi w supermarketach i sklepach ogrodniczych dostępne są hiacynty, szafirki, stokrotki, bratki, żonkile, a jeśli święta te wypadają bardzo wcześnie, można kupić nawet ciemierniki. Wszystkie te kwiaty możesz wykorzystać dekorując dom albo mieszkanie na święta wielkanocne. Możesz je umieścić w różnych efektownych naczyniach – wykorzystają ciekawe drewniane skrzyneczki, wiklinowe koszyki, szklane misy, sprawdzą się nawet stare filiżanki. Jako dekoracje wielkanocne na okno możesz wykorzystać wydmuszki pomalowane na pastelowe, delikatne kolory – doczep do nich sznureczki, a będziesz mogła zawiesić je na karniszu.

Dekoracje wielkanocne

Jakie dekoracje wielkanocne na parapet sprawdzą się najlepiej?

Mieszkanie staje się od razu weselsze, gdy do okien zagląda słońce, warto to wykorzystać i ustawić na parapecie szklane wazony – wstaw do nich kwitnące gałązki forsycji albo bazie, możesz też wstawić do nich bukiet tulipanów. Na gałązkach zawieś kolorowe pisanki albo wydmuszki. Dekoracje wielkanocne na parapet to także różnego rodzaju figurki o wielkanocnych kształtach, do tych najbardziej popularnych zaliczają się oczywiście zajączki i kurczaczki. W sprzedaży znajdziesz ich ogromny wybór, na pewno więc wybierzesz takie, które idealnie będą pasować do wystroju Twoich wnętrz. Możesz dekorować zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne parapety. Na zewnętrznych parapetach ustaw pojemniki obsadzone wczesnowiosennymi kwiatami.

Jak udekorować drzwi na święta wielkanocne?

W sklepach coraz częściej przed świętami Wielkiej Nocy pojawiają się świąteczne wianki, to najbardziej popularne dekoracje wielkanocne na drzwi. Wielkanocne wianki od tych bożonarodzeniowych różnią się przede wszystkim tym, że nie w nich świerkowych czy jodłowych gałązek, zamiast nich wykorzystywany jest najczęściej bukszpan. Wielkanocne wianki udekorowane są pisankami, sztucznymi albo żywymi kwiatami, baziami, kolorowymi piórkami i barwnymi wstążeczkami. Dekoracje wielkanocne na drzwi możesz wykorzystać do udekorowania zarówno drzwi wewnętrznych, jak i wejściowych do domu.

Kiedy zacząć dekorować dom na święta Wielkiej Nocy?

Dekoracje wielkanocne na stół czy też na okna bądź drzwi, wprowadzają do naszych domów atmosferę radości, ciepła i nadziei. W wielu krajach, w których dominuje religia chrześcijańska pierwsze dekoracje wielkanocne na parapet i stół zaczynają się pojawiać mniej więcej czterdzieści dni przed datą świąt, wiele osób swoje mieszkania i domy zaczyna jednak dekorować dopiero w Wielkim Tygodniu, który rozpoczyna przypadająca tydzień przed świętami Niedziela Palmowa. Kiedy należy schować dekoracje wielkanocne na drzwi, stół czy okno? Okres wielkanocny trwa w pięćdziesiąt dni, kończy się Niedzielą Zesłania Ducha Świętego – w Polsce święto to jest znane jako Zielone Światki. Aż do tej niedzieli dekoracje wielkanocne mogą zdobić Twój dom albo mieszkanie. Możesz je oczywiście sprzątnąć także wcześniej.