single

Gdzie pojechać z dzieckiem zimą na weekend?

Ferie zimowe z dziećmi można spędzić w górach, gdzie mogą do woli cieszyć się śniegiem, zwiedzać zamki i kąpać się w ciepłym basenie. Można też pojechać do miast z jarmarkami bożonarodzeniowymi i centrami nauki.

Gdzie pojechać z dzieckiem zimą – ferie w zimach

Ferie zimowe często kojarzą się ze śniegiem i górami. Dlatego góry są jednym z głównych kierunków rodzinnych wypadów. Jeśli nie wiesz gdzie pojechać z dzieckiem zimą, to góry są idealnym wyborem. Nie jest konieczne, aby dorośli lub dzieci umieli jeździć na nartach. Przecież ferie w górach to przede wszystkim sanki, śnieżki, zaspy. Podsumowując, fajnie jest przebywać na świeżym powietrzu, nawet gdy jest zimno i szybko robi się ciemno. Świeże powietrze, z pewnością pozytywnie wpłynie na dziecko i jego samopoczucie.

Gdzie pojechać z dzieckiem zimą? Jaka miejscowość będzie odpowiednia? Wszystko zależy od wieku. Jeśli więc dzieci są naprawdę małe, warto wybrać wypoczynek w Wiśle, Czarnej Górze, Krynicy. W Wiśle są na przykład trasy o średnim stopniu trudności, małe rodzinne stoki i co najważniejsze, park wodny. A Krynica oprócz szlaków to dość duże miasto z wodami mineralnymi i licznymi kompleksami. Gdy dzieci podrosną, można zdecydować się na Bieszczady i wybrać się z nimi na piesze wędrówki po zaśnieżonych szlakach, podczas których można obserwować zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Należy pamiętać, że wiele polskich hoteli jest gotowych na przyjęcie rodzin z dziećmi. Dlatego udostępniają im sale zabaw, animatorów i nianie, z którymi mogą bezpiecznie zostawić swoje pociechy. Czasami w pobliżu znajduje się park wodny, ciekawe muzea lub kino.

Gdzie z dziećmi na weekend zimą? Propozycje na krótki urlop

Jeśli nie masz całego tygodnia i nie wiesz gdzie z dziećmi na weekend zimą wyjechać, to możesz np. zwiedzić okoliczne zamki.

  • Bolków to prawdziwa średniowieczna twierdza położona na wzgórzu górującym nad miastem Bolków.
  • Chojnik – do zamku wygodniej dojechać z Sobieszowa. Stąd ruszają cztery szlaki o różnym stopniu trudności, które prowadzą na szczyt góry, gdzie znajdują się ruiny zamku. Najprostsze z nich nie sprawią trudności nawet rodzicom z małymi dziećmi.
  • Zamek Czocha – National Geographic uznał to miejsce za jeden z „7 Nowych Cudów Polski”. Obecnie część zamku jest udostępniona do zwiedzania, a druga została zamieniona na hotel.
  • Zamek Książ – można go zwiedzać w dzień i w nocy. Na zamku znajduje się kilka szlaków turystycznych, które oferują zwiedzenie nie tylko tajemniczej twierdzy, ale także palmiarni, tarasów, folwarku i pobliskiej kopalni.

Jeśli nadal nie wiesz gdzie z dziećmi na weekend zimą się wybrać, to kolejną propozycją jest agroturystyka.

Zimowe atrakcje dla dzieci

Agroturystyka zimą dla dzieci – jakie ma zalety?

Dlaczego agroturystyka? Bo ma wiele zalet. Przede wszystkim agroturystyka zimą dla dzieci jest stosunkowo tania. Zapłacisz zapewne 30% tego, co w hotelu czy nawet ośrodku wypoczynkowym. Ponad to agroturystyka zimą dla dzieci to doskonały sposób na zajęcie pociech. W takich miejscach częstokroć znajdziesz więcej atrakcji niż w renomowanych ośrodkach do wypoczynku.

Gdzie znaleźć zimowe atrakcje dla dzieci?

Zimą dużą popularnością cieszą się hotele z basenami. Zabawy w wodzie zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego też, gdy zimowy wypoczynek w górach uda się połączyć z kąpielą w basenie termalnym, to takie ferie z pewnością staną się dla was niezapomniane. Takie zimowe atrakcje dla dzieci znajdziemy np. w Tyliczu. Znajduje się tam kryty basen z podgrzewaną wodą, a także basen dla dzieci z temperaturą wody 32 stopni. Na terenie jest też pokój zabaw z atestowanymi zabawkami i wydzielonym kącikiem dla niemowląt. Zimowe atrakcje dla dzieci w postaci basenów oferują też liczne ośrodki wypoczynkowe na mazurach.

Jeśli zdecydujesz się spędzić ferie zimowe w jednym miast, to przede wszystkim powinieneś wybrać się z rodziną na lokalny jarmark bożonarodzeniowy. A żeby było ciekawiej dla dzieci, można je zabrać do muzeum. To np.:

  • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – tutaj można zobaczyć wiele ciekawostek (nawet tych skomplikowanych), doświadczając ich na własnej skórze. Oprócz interaktywnych eksponatów w ośrodku znajduje się teatr robotyki i planetarium.
  • Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach – tutejsza wystawa poświęcona jest funkcjonowaniu organizmu człowieka. Aby zrozumieć te procesy, dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty i korzystać z multimediów.
  • Centrum Nauki w Gdyni – wystawa stała zawiera eksponaty pomagające zgłębić zasady funkcjonowania organizmu człowieka, tajemnice wody i właściwości maszyny Goldberga. Dzieci mogą korzystać ze specjalnie zaprojektowanych stojaków do wykonywania eksperymentów.