single

Jak usadzić dzieci na wesele i jakie atrakcje im dostarczyć?

Wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez obecności na nim dzieci. Podczas uroczystości w przyjęcia weselnego dzieci mogą się jednak nudzić, dlatego też jeśli planujesz swój ślub i wesele, a wśród zaproszonych gości będą  także dzieci, musisz odpowiednio zorganizować im czas. Ostatnio bardzo popularną atrakcją jest piniata na wesele dla dzieci. Dostarcza ona wiele radości dzieciom, które zostały zaproszone na przyjęcie weselne. Pomysłów na atrakcje weselne dla dzieci, które nie pozwolą im się nudzić jest jednak zdecydowanie więcej.

Jakie atrakcje dla dzieci na wesele są popularne?

Jeśli planujesz ślub i wesele i chcesz dostarczyć dzieciom wiele atrakcji, do wyboru masz mnóstwo możliwości. Animator dla dzieci na wesele to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Animator to osoba, która jest bardzo kreatywna i ma mnóstwo pomysłów na niespotykane zabawy. Dobry animator zawsze dostosowuje przebieg zabaw do oczekiwań małych podopiecznych. Animator dla dzieci na wesele to rozwiązanie godne polecenia z jeszcze jednego powodu: animatorka/animator zadba o bezpieczeństwo każdego dziecka. Wszystkie sprzęty używane przez profesjonalnych animatorów posiadają wszystkie wymagane przepisami prawa atesty. Zabawy oferowane przez animatorów to między innymi malowanie buzi. Tylko od Ciebie zależy czas, jaki animator spędzi z dziećmi, na ogół jest to sto osiemdziesiąt minut. Jeśli dysponujesz większym budżetem, czas ten może być oczywiście dłuższy. Pamiętaj, aby ilość animatorów dostosować do ilości dzieci – jeden opiekun powinien przypadać na pięcioro, sześcioro dzieci. Inne popularne atrakcje na weselu dla dzieci to: fotobudka, plac zabaw z dmuchańcami, bańki mydlane, upominki dla dzieci na wesele.

Piniata na wesele dla dzieci – co to jest?

Piniata to zabawa, która wywodzi się z krajów latynoskich, która związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Zabawa ta polega na rozbijaniu papierowej albo glinianej kuli bądź innej figury. Na ogół jest ona wypełniona słodyczami lub innym drobnymi niespodziankami. Uczestnicy zabawy mają zasłonięte oczy, strącenie piniaty nie jest więc łatwym zadaniem, jednak wszyscy niezależnie od tego, ile mają lat bawią się naprawdę świetnie. Strącanie wiszącej kuli, dzbana bądź innej figury to zwyczaj, który do Polski dotarł stosunkowo niedawno, ale szybko zdobył popularność i obecnie należy do jednej z największych atrakcji dla dzieci, pojawia się nie tylko na weselach. Piniata na wesele dla dzieci to koszt od około trzydziestu złotych – oczywiście bez słodyczy i innych niespodzianek.

Jakie upominki podarować dzieciom na wesele?

Każde dziecko lubi otrzymywać prezenty, dlatego też drobne upominki dla dzieci na wesele są doskonałym sposobem na to, aby każdy z małych gości poczuł się doceniony. Pomysłów na prezenty dla dzieci na wesele jest całe mnóstwo. Dzieciom możesz podarować lizaki, czekoladki, małe maskotki, figurki, breloczki czy magnesy. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, aby zawsze był to gadżet wysokiej jakości. Pomyśl także o efektownym opakowaniu. Upominki dla dzieci mogą na nie czekać przy ich nakryciu, ale mogą je otrzymać także przy wychodzeniu z przyjęcia weselnego. Wybierając opcję pierwszą możesz mieć pewność, że podarek otrzyma każde z zaproszonych na wesele dzieci, w drugim istnieje ryzyko, że któreś dziecko zostanie pominięte.

dziecko

Jak usadzić dzieci na weselu?

Wiele zależy od tego, w jakim wieku są zaproszone na wesele dzieci. Najmłodsze dzieci nie potrzebują oddzielnego miejsca – na ogół siedzą na kolanach rodziców lub w specjalnych krzesełkach ustawionych obok rodziców. Miejsce obok rodziców na ogół zajmują też maluchy w wieku przedszkolnym, ale nie jest to regułą. Z myślą o najmłodszych, ale samodzielnych weselnikach warto przygotować stół tylko dla nich. Stolik dla dzieci na weselu warto ustawić na uboczu, aby zapewnić najmłodszym gościom więcej przestrzeni. Z myślą o najmłodszych możesz też przygotować słodki stolik dla dzieci na weselu. Na takim stole mogą znaleźć się nie tylko cukierki, ale także kolorowe babeczki, owoce, drobne przekąski i soki owocowe. Na stole muszą oczywiście znaleźć się kolorowe, papierowe serwetki i słomki do picia. Układając menu weselne, nie zapominaj o swoich najmłodszych gościach. Zaproszone na wesele dzieci powinny otrzymać inne, bardziej zdrowe jedzenie niż dorośli. Dania dla dzieci muszą  też być łagodniej przyprawione niż te dla dorosłych. Maluchy z chęcią zjedzą rosół z kluseczkami, kotleciki z piersi kurczaka i frytki – koniecznie pieczone w piekarniku, a nie smażone na tłuszczu.