single

Ręcznie szyte ubrania dla dzieci

Ręcznie szyte ubrania, to nie tylko oszczędność, ale też możliwość stworzenia czegoś niepowtarzalnego.

Ubranka dla dzieci handmade - zalety

Ubranka dla dzieci handmade są przede wszystkim tańsze, niż ich markowe odpowiedniki. Kawałek przyciętej dzianiny często wystarcza na kilka koszulek dla każdego dziecka oraz kilka par legginsów. Oszczędzasz jeszcze więcej pieniędzy dzięki upcyklingowi. Ze starych ubrań możesz stworzyć nowe. Zużyte ubrania dla dorosłych to skarbnica darmowego materiału. Ubranka dla dzieci handmade mogą w efekcie być tworzone praktycznie za darmo.

Doskonale wiemy, że każde dziecko ma nieco „inny kształt”. Ale kiedy samodzielnie szyjesz ubrania, możesz dopasować je dokładnie do kształtu swojego dziecka i wziąć pod uwagę, jak szybko rośnie.

Jak zacząć handmade dla dzieci

Jedną z ważnych cech odzieży dziecięcej jest to, że szybko z niej wyrastają. Nawet najbardziej atrakcyjna rzecz wkrótce staje się bezużyteczna. Dlatego taką popularnością cieszy się handmade dla dzieci.

Trendy w modzie dziecięcej nie są tak zmienne jak u dorosłych. Dlatego przy tworzeniu odzieży na pierwszy plan wysuwa się wygoda produktów. Rzeczywiste wykorzystanie naturalnych tkanin, wygodny i praktyczny krój. Konieczne jest, aby ubrania były higroskopijne, dobrze odprowadzały wilgoć i się nie ścierały. Handmade dla dzieci ma ważne zalety:

• Ponieważ dzieci szybko dorastają, musisz ciągle kupować nowe rzeczy. Dlatego ważne jest, aby móc zaoszczędzić pieniądze, samodzielnie przycinając i szyjąc ubrania.

• Możesz kierować się swoim gustem, a nie wybierać spośród dostępnych w sklepie modeli. Istnieje wiele witryn, które szczegółowo opisują techniki szycia.

• Tworząc może stworzyć ubrania, które chcesz. Jednocześnie nie jesteś zmuszony ograniczać się do asortymentu oferowanego przez sklep.

• Możesz nie tylko tworzyć te modele, które już opanowałaś, ale także uczyć się nowych rzeczy, odwiedzając strony tematyczne. Robienie ubrań dla dzieci jest często mniej skomplikowane niż dla dorosłych.

Jeśli chcesz, możesz wykorzystać nie tylko istniejące wzory, ale także znaleźć nowe style online. W Internecie dostępna jest duża liczba odpowiednich modeli wraz ze szczegółowymi opisami. Jednocześnie można znaleźć nie tylko stare, tradycyjne wzory, ale także nowe, nowoczesne fasony ubioru. Po opanowaniu ogólnych zasad tworzenia takich ubrań, zdobyciu niezbędnego doświadczenia, możesz wymyślić własne style.

handmade

Handmade dla dziewczynki – wzory i cechy

Własnoręczne tworzenie ubrań wcale nie musi być trudne. Oto kilka gotowych wzorów ubrań handmade dla dziewczynki. Może to być zatem:

• Odcinana sukienka z pełną spódnicą. Schemat został stworzony dla dziewczynki w wieku od 1 do 3 lat. Do modelu można dodać rękawy, ozdobić sukienkę kokardką.

• Sukienka - trapezowa sundress. Bardzo prosty wzór nadaje się zarówno na ciepłą sukienkę, jak i na letnią sukienkę.

• Raglanowa sukienka z rękawami. Bardzo wygodny i praktyczny krój. Taką sukienkę można uszyć zarówno w wersji lekkiej, letniej, jak i z tkanin wełnianych.

• Letnia sukienka dla dziewczynek. Model przeznaczony dla dziecka od 2 lat o wzroście ok 86 cm.

Jak praktycznie wykonać takie kroje handmade dla dziewczynki? Wzór gorsetu dziecięcej sukienki jest budowany według gotowych schematów. Jednocześnie nie zapomnij wyszyć jednoczęściowego paska o szerokości 3 cm wzdłuż środkowego szwu z tyłu na guziki. Jeśli nie chcesz budować wzoru, to jako alternatywne rozwiązanie całkiem możliwe jest użycie koszulki do wykonania wzoru, używając go jako szablonu. Spódnice kroimy bezpośrednio na tkaninie, bez budowania papierowego wzoru. Złóż materiał na pół wzdłuż krawędzi, prawą stroną do wewnątrz. Wytnij pasek o szerokości 28 cm. Na falbankę zaznacz dwa paski o szerokości 13,5 cm. Wytnij dwa paski na falbankę. Aby skrócić stanik, złóż materiał na pół do szerokości umożliwiającej ułożenie obu wzorów. Środkową linię półki umieszczamy na linii zagięcia tkaniny. Układamy wzór pleców tak, aby linie cięcia jednoczęściowej strony zapięcia pokrywały się z krojem tkaniny.

Handmade dla chłopca – propozycje

Ubrania w stylu handmade dla chłopca są równie proste w tworzeniu, jak dla dziewczynek. Hitem jest, między innymi bluza z kapturem DIY Dino lub polarowa czapka piłkarska czy bokserki dla chłopców. W przypadku ubrań handmade dla chłopca warto wykorzystywać wyłącznie naturalne tkaniny, które pozwalają skórze swobodnie oddychać. Do tego nadają się na przykład perkal, flanela lub frotte. Nie zaleca się szycia z tkanin syntetycznych, które podrażniają skórę. Musisz zwrócić szczególną uwagę na szwy. Powinny znajdować się na zewnątrz ubrania, aby nie powodować otarć. Bardzo ważna jest trwałość i odporność na zużycie odzieży. Należy pamiętać, że dzieci stale brudzą ubrania, co prowadzi do ciągłego prania. Dlatego musisz zadbać o dobór odpowiedniej tkaniny. Tkanina nie powinna również kurczyć się po praniu.