single

Eleganckie szorty dla dziewczynki na lato

Wraz ze zbliżaniem się ciepłej pory roku rodzice zaczynają przygotowywać letnią garderobę dla swoich pociech. Szorty dla dziewczynek są jednym z podstawowych elementów letniej garderoby.

Krótkie spodenki dla dziewczynki – cechy i zalety

Spodenki dla dziewczynek to element garderoby, która sprawdzi się nie tylko podczas zabaw, imprez, ale także podczas wakacji, na plaży czy przy spacerach. Do głównych zalet tego elementu garderoby należą:

  • Wszechstronność. Krótkie spodenki dla dziewczynki mogą być elementem garderoby sportowej, plażowej, przeznaczonej do gier i rekreacji.
  • Prostota. W spodenkach dziecko czuje się swobodnie i komfortowo. To główne cechy, jakie powinien posiadać ten element ubioru dla dzieci.
  • Duża liczba fasonów i krojów umożliwia zakup szortów dla dziewczynki na każdą okazję.
  • Współczesna moda pozwala wybrać krótkie spodenki dla dziewczynki, które są nie tylko praktyczne, ale także wyglądają stylowo i atrakcyjnie.

Krótkie spodenki dziewczęce – najpopularniejsze modele

W tej chwili istnieje ogromna liczba stylów i modeli szortów. Spodenki sportowe to świetna opcja na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Z reguły takie krótkie spodenki dziewczęce są wykonane ze specjalnych naturalnych, bezpiecznych dla dzieci tkanin, które cechuje: higroskopijność, oddychalność, wchłanianie wilgoci, hipoalergiczność itp.

W sklepach bez problemu znajdziemy też bardziej formalne krótkie spodenki dziewczęce. To jasne, eleganckie, ale jednocześnie wygodne szorty. Spódnica-szorty można uznać za produkt łączony. Ten element garderoby łączy w sobie: spódnicę i szorty, dzięki czemu wygląda bardzo ładnie i oryginalnie. Często można spotkać spódniczkę-spodenki, które służą jako element szkolnej garderoby.

Kolejnym kombinowanym modelem szortów są spodenki kombinezonowe. Zwykłe szorty są połączone z górną częścią kombinezonu. Taki strój pozwoli ci łatwo stworzyć efektowną, ale i wygodną stylizację. Wystarczy umiejętnie dobrać odpowiednią górę – T-shirt lub top.

Krótkie spodenki dziewczęce

Jakie powinny być eleganckie szorty dla dziewczynki

Letnie szorty dla dziewczynek charakteryzują się tym, że są wykonane z przewiewnego, higroskopijnego materiału. W czasie upałów są wygodne i pozwalają ciału dziecka swobodnie „oddychać”.

Dzieci, a zwłaszcza dziewczęta, lubią jasne, soczyste, niezwykłe kolory. Dlatego takie klasyczne odcienie szortów jak czerń i biel nie bardzo ich przyciągają. Jedynymi wyjątkami są przypadki, gdy takie spodenki są ozdobione różnymi jasnymi wstawkami, nadrukami. Mogą to być aplikacje przedstawiające postacie z kreskówek, rośliny, zwierzęta itp. Takie eleganckie szorty dla dziewczynki sprawdzą się, kiedy idziecie na obiad z przyjaciółmi czy rodziną.

Eleganckie szorty dla dziewczynki powinny być wykonane z wełny, dzianiny, dżinsu, bawełny, lnu itp. Najważniejsze jest to, aby tkanina była hipoalergiczna i przewiewna. Spodenki ocieplane wykonane są z wełny lub wysokogatunkowego jeansu. Oprócz tego, że ogrzewają, wyglądają również elegancko i stylowo. Do letniej wersji spodenek najczęściej stosuje się lekkie, „oddychające” tkaniny, które doskonale przepuszczają powietrze i jednocześnie pochłaniają wilgoć.

Spodenki 3/4 dla dziewczynki – jak wybrać odpowiednie szorty?

Wybierając szorty dla dziewczynki, zwróć uwagę na następujące niuanse:

  • Spodenki ¾ dla dziewczynki powinny być wykonane z wysokiej, dobrej jakości tkaniny, która jest bezpieczna dla dziecka.
  • Wszystkie szwy powinny być równe i szczelne, aby nie powodowały niedogodności dla dziewczynki podczas noszenia szortów.
  • Należy wziąć pod uwagę sezonowość użytkowania spodenek: latem spodenki ¾ dla dziewczynki powinny być lekkie, a na chłodniejsze dni ocieplane.
  • Nawet mała dziewczynka chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie. Dlatego postaraj się wybrać model spodenek najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka.
  • Zawsze przymierzaj z dzieckiem spodenki. Wtedy zauważysz ewentualne wady i niedogodności modelu.

Ważne jest, aby pamiętać, że w tym wieku u dziecka zaczyna się rozwijać indywidualne poczucie stylu. Dlatego w tym okresie bardzo ważne jest wysłuchanie opinii samego dziecka i wzięcie jej pod uwagę. W zależności od modelu szortów można je nosić do wielu rzeczy. Najczęściej szorty z powodzeniem łączą się ze stylowymi T-shirtami, topami, bluzkami. Ta stylizacja jest lekka i wygodna, a dziecko czuje się w niej komfortowo i przytulnie. Na chłodniejsze dni, zakładaj do spodenek rajstopy, a górą może być kurtka lub golf, które harmonijnie wpasują się w ogólny look dziecka. Wybierając inne elementy garderoby do szortów, ważne jest przestrzeganie głównej zasady: przede wszystkim powinny być wygodne, a dopiero potem modne czy stylowe.