single

Komplet zimowy dla dziewczynki

Zwłaszcza zimą, rodzice powinni zwrócić uwagę na to, jak ubrane jest dziecko. Zaniedbania w tej kwestii mogą prowadzić do przeziębienia, a także groźnych chorób płuc.

Co składa się na komplet zimowy dla dziewczynki?

Wybierając komplet zimowy dla dziewczynki, musisz wziąć pod uwagę, że dziecko powinno być ubrane warstwowo. Pierwsza warstwa to miękki, najlepiej bawełniany T-shirt. Następnie luźny golf lub koszula. Topowy sweter. Pomiędzy każdą warstwą odzieży znajdzie się ciepłe powietrze, które ogrzeje dziecko. Pamiętaj: ciasne ubranie nie tworzy ciepłej próżni.

Jeśli to możliwe, to niech komplet zimowy dla dziewczynki zawiera kup bieliznę termiczną. Gęstość 200 gr. na metr kwadratowy - w temperaturach od 0 do -8 stopni. Bielizna termiczna zapewnia ciepło i odprowadza pot. Polar przepuszcza wilgoć, ale zatrzymuje ciepło. Jego właściwości są porównywalne z wełnianym swetrem. Bieliznę termiczną najlepiej zakładać dziecku również pod spodnie i dżinsy – przestrzegając tej samej zasady warstwowania. Ale odpowiednie są również zwykłe kalesony, wełniane spodnie lub legginsy gęste, lub z polarem.

Dziecko nie powinno marznąć ani się przegrzewać. Dlatego rodzice powinni regularnie monitorować stan dziecka. Najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest sprawdzanie, czy dziecku jest zimno, poprzez dotykanie nosa i policzków. Aby naprawdę zrozumieć, czy dziecku jest zimno, dotknij skóry wokół szyi i klatki piersiowej. Wskazują na to również zimne nadgarstki i grzbiet nosa. Stan normalny to rumiane policzki, umiarkowanie chłodne dłonie.

Jaka powinna być czapka zimowa dla dziewczynki?

Czapka powinna być wykonana z wełny i futra. Taka czapka zimowa dla dziewczynki dobrze utrzymuje ciepło. Ale przy silnym mrozie warto założyć na nią kaptur. Pamiętaj, że czapka zimowa dla dziewczynki jest wskazana przy każdej temperaturze w zimie. Jeśli na zewnątrz jest nie więcej niż 5 stopni, to dziecku należy założyć czapkę.

Dziewczynki ubrane w strój zimowy

Szalik dla dziewczynki – jak wybrać?

Wybierz dla dziecka szalik długi i miękki. Ściśle przylegający do ciała, nie pozwoli na ucieczkę ciepła. W takim szaliku dziecko będzie mogło schować twarz – by nie złapać przeziębienia.

Szalik dla dziewczynki jest nieodzowną rzeczą w dziecięcej garderobie, a wraz z nadejściem chłodów nie można się bez niego obejść. W mroźną zimę ciepły szalik ochroni dziecko przed przenikliwym wiatrem, sprawi, że dziecko będzie wyglądać różnokolorowo.

Aby wybrać odpowiedni szalik dla dziewczynki na zimę, by stał się nie tylko ocieplającym elementem garderoby, ale także modnym atrybutem odzieży, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów: kolor i styl. Nie ma powodów, aby dziecko nosiło szalik niedopasowany do współczesnych trendów mody. Jeśli dziecko ma więcej niż 11 lat, to kupując szalik, zastanów się, z czym będzie go nosić, zwłaszcza jeśli ma w szafie tylko jedną kurtkę lub płaszcz na zimę.

W przypadku klasycznej odzieży wierzchniej odpowiedni jest obszerny szalik z naturalnej wełny, gładki, ze wzorem lub frędzlami. Może to być wyrób o nietypowym kształcie lub szalik ze wstawkami z futra, dzianiny i tkaniny.

Szalik-kołnierz jest nadal aktualny. Model ten ma kilka zalet: po pierwsze można go łączyć z niemal każdym ubiorem, po drugie można go używać jako nakrycia głowy (wystarczy unieść go na głowę jak kaptur).

Dzianinowe szale futrzane są idealnym uzupełnieniem skórzanych kurtek i kaszmirowych płaszczy. A długi szal z grubej dzianiny z naturalnej wełny jest idealny na ciepłą puchową kurtkę, parkę lub płaszcz. Ciekawie prezentują się modele z elementami skórzanymi, szaliki wykonane z miękkiej skóry, tkaniny plisowanej i ryflowanej.

Kolor szalika należy wybrać zgodnie z zasadą kontrastu: jasne kontrastujące kolory będą pasować do ciemnej i dyskretnej odzieży wierzchniej (rozmyją ciemne i szare odcienie, a szalik stanie się centralnym detalem obrazu). Jeśli natomiast chcesz podkreślić płaszcz lub kurtkę, a szalik uczynić dodatkowym dodatkiem, warto zatrzymać się na gładkim modelu lub szaliku z dyskretnym wzorem.

Uniwersalna i nowoczesna kurtka zimowa dla dziewczynki

Kombinezon jest idealny dla niemowląt i dzieci w każdym wieku. Bez względu na to, jak aktywne jest dziecko, śnieg nie dostanie się pod kurtkę. Dla dzieci w wieku szkolnym i aktywnych przedszkolaków optymalnym wyborem jest membranowa kurtka zimowa dla dziewczynki. Dobrze zatrzymują ciepło, odpychają wilgoć, „oddychają”, nie dopuszczają do pocenia się i hipotermii.

Zestaw kurtka zimowa dla dziewczynki i spodnie jest często zalecana dla starszych dzieci. Połączenie dwóch elementów odzieży wierzchniej daje więcej przestrzeni do aktywności. Ponadto taki zestaw jest znacznie wygodniejszy, jeśli musisz zabrać dziecko na zakupy.