single

Gdzie jechać na wakacje z dzieckiem?

Gdy lato jest coraz bliżej, wiele osób zastanawia się, dokąd pojechać na wakacje razem z dziećmi. Jeśli Ty także szukasz miejsc godnych polecenia na rodzinne wakacje, nasz artykuł jest w sam raz dla Ciebie. Podpowiemy Ci, gdzie możesz spędzić udane wakacje z dzieckiem w kraju, a gdzie za granicą. Z nami zaplanujesz swoje wakacje w każdej chwili, nawet już dzisiaj.

Gdzie jechać na wakacje z dziećmi w Polsce?

Polska oferuje wiele atrakcyjnych miejsc, możliwości wyjazdów razem z dzieckiem jest w naszym kraju naprawdę całe mnóstwo. Baza turystyczna w naszym kraju jest lepiej przystosowana do potrzeb osób wypoczywających razem z dziećmi i to w bardzo różnym wieku. Wakacyjne miesiące to doskonały czas nie tylko na wakacje z dzieckiem nad Bałtykiem, letnie wakacje możesz spędzić także nad polskimi jeziorami albo w górach. W każdym z tych atrakcyjnych zakątków naszego kraju czekać na Was będzie moc różnorodnych atrakcji, w tym oczywiście także tych odpowiednich dla dzieci w różnym wieku.

Wakacje z dzieckiem na wybrzeżu Morza Bałtyckiego – gdzie warto się wybrać?

Nadmorskich miejscowości oferujących moc atrakcji dla dzieci w różnym wieku jest całe mnóstwo. Jedną z nadmorskich miejscowości, w których warto spędzić wakacje z dzieckiem nad morzem jest Władysławowo. Miejscem, w którym świetnie będzie się bawić cała Twoja rodzina jest Ocean Park. Wizyta w nim to doskonała okazja do zobaczenia różnych gatunków zwierząt zamieszkujących morskie głębiny. W parku działa plac zabaw dla dzieci, jest także punkt gastronomiczny. Liczne place zabaw, kolejki, przejażdżki na gokartach czekają w Lunaparku Sowińskim. Z Władysławowa możecie wybrać się pociągiem albo rowerem na wycieczkę di Helu, którego największą atrakcją jest fokarium. Niezwykle bogatą i atrakcyjną wakacyjną ofertę dla dzieci znajdziesz także w Trójmieście, na przykład w Gdyni warto odwiedzić akwarium. Szukasz miejsca na wakacje z dzieckiem nad morzem, w którym Twoja pociecha na pewno nie będzie się nudzić? Do wyboru masz między innymi Darłówko, Świnoujście, Mrzeżyno.

Wakacje z dzieckiem w górach – gdzie jechać?

Planując rodzinny wyjazd, pod uwagę możesz brać nie tylko morze, ale także góry. Najbardziej popularną miejscowością na wakacje z dzieckiem w górach jest Zakopane. Miasto to oferuje mnóstwo atrakcji – możecie wjechać na Gubałówkę, wybrać się na spacer do Doliny Kościeliskiej albo Chochołowskiej czy wspiąć na Sarnią Skałę albo pospacerować po Krupówkach. Zakopane jest dla Ciebie zbyt tłoczne. Weź pod uwagę wakacje z dzieckiem w górach, które są mniej popularne wśród turystów – szczególnie polecamy Beskid Sądecki i położoną w nim Krynicę Górską. Beskid Sądecki to nie jedyne góry odpowiednie na wakacje z dzieckiem, możecie wybrać się także w Pieniny, Bieszczady albo Góry Stołowe, atrakcyjnie czas z dziećmi możecie spędzić również w Górach Świętokrzyskich – to najniższe pasmo górskie w Polsce, co oznacza, że są one idealne na spacery nawet z małymi dziećmi.

Wakacje z dziećmi

Czy warto spędzić wakacje z dzieckiem na Mazurach?

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to kolejna destynacja, która doskonale sprawdza się na wakacje z dziećmi w Polsce. Największą atrakcją wczasów na Mazurach będą oczywiście kąpiele w jeziorze. Większości dzieci do szczęścia wystarczają zabawy w piasku – piaszczyste plaże znajdziesz nie tylko nad morzem, ale także na Mazurach. Wypoczywając w jednej z mazurskich miejscowości możecie wybrać się całą rodziną na rejs statkiem widokowym, na Mazurach nie brakuje też miejsc do zwiedzania – możecie zwiedzić zamek krzyżacki w Nidzicy czy twierdzę Boleyn w Giżycku. Jak widzisz, niezależnie od tego, jakie kierunek wybierzesz, wakacje z dziećmi w Polsce wcale nie muszą być nudne.

Jakie zagraniczne destynacje warto wybrać na wakacje z dzieckiem?

Zagranicznych destynacji, które wybierane są najczęściej na wakacje z dzieckiem jest naprawdę sporo. Do popularnych kierunków należy między innymi Riwiera Turecka, gdzie czeka na Was nie tylko słońc i piaszczyste plaże, ale także wiele miejscowości do zwiedzania. Wakacje z dziećmi za granicą możesz spędzić także w Grecji. Do wyboru masz zarówno Grecję kontynentalną, jak i jej część wyspiarską. Do najbardziej popularnych greckich wysp należy Korfu, Kreta i Rodos. Coraz bardziej popularną destynacją na wczasy z dziećmi za granicą jest Bułgaria. Dla rodzin kraj ten oferuje moc atrakcji, jedną z zalet wypoczynku w Bułgarii jest to, że lot trwa około dwóch godzin – trwa więc na tyle krótko, że nawet maluchy nie zaczną marudzić. Na wakacje z dziećmi w tym kraju świetnie sprawdzi się zarówno Słoneczny Brzeg, jak i Złote Piaski.