single

Kompozycje jesienne do domu - pomysły i inspiracje

Jesienne dekoracje ocieplą ci perspektywę zbliżającej się zimnej pogody i przypomną słoneczne lato. Zaskocz gości i domowników dekoracjami i ciekawą aranżacją mieszkania.

Z czego zrobić stroik jesienny na stół?

Stół to prawdziwy magnes w jesiennym domu. Spędzasz przy nim wiele czasu z rodziną przy spokojnej rozmowie, gorącym obiedzie i lekkim winie. Jak zamienić ten sezonowy rytuał w prawdziwe święto dla bliskich? Pomogą nam proste techniki zdobienia i akcesoria, z których stworzymy stroik jesienny na stół.

Po czerwono-pomarańczowych liściach i dyniach, szyszki są głównym symbolem późnej jesieni i naturalnym materiałem, który pomoże stworzyć stroik. Można je połączyć lub wsadzić do głębokich, lub szerokich szklanych wazonów z jasnymi owocami, lub pomalować je na różne kolory: od akrylowego srebra po „płatki śniegu”.

Aby stworzyć stroik jesienny na stół, wybierz kontrastowe zestawienia, na przykład: pomarańczowa dynia - brązowe szyszki sosny - czerwona pęcherzyca lub owoc dzikiej róży i tak dalej. Wielobarwne szyszki o różnych kształtach i rozmiarach pięknie prezentują się w wysokich szklanych pojemnikach. Jako „wazon” można wykorzystać nie tylko tradycyjne naczynia, ale także stare pudełka, kwietniki czy drewniane deski do krojenia.

Efektownym rozwiązaniem jest stół w kolorze granatu. Kształt i kolor tego owocu sprawia, że są samowystarczalne jako dekoracje. Na specjalne okazje można pomalować połowę owocu złotą i srebrną farbą lub owinąć granaty folią. Granaty efektownie prezentują się z imionami zaproszonych gości wyrytymi w skórce, obok dużych naczyń oraz w centralnej kompozycji. Granat w swojej naturalnej barwie dobrze komponuje się ze wszystkimi rodzajami drewna i tworzy jasne akcenty kolorystyczne na tle jasnych tkanin.

Stroik jesienny w szkle – podstawy kompozycji

Drewno, złoto i srebro. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tej jesieni jest połączenie błyszczących powierzchni z drewnianymi. Najważniejsze jest poczucie proporcji. Taki stroik jesienny w szkle można postawić gdziekolwiek. Wybierz minimalistyczny lub klasyczny zestaw, przezroczyste kolorowe szkło, biały lub szary obrus, świeczniki i wazony o prostych geometrycznych kształtach.

Wydawać by się mogło, że kolorowy, jesienny wystrój i zamiłowanie do powściągliwości nie dają się pogodzić. Nic takiego. Spróbuj umieścić na stole po jednym przedmiocie: małą dynię, granat, elegancką gałązkę z kilkoma jagodami lub jesienny liść – a stół stanie się dziełem sztuki. Takie elementy pozwalają też łatwo stworzyć stroik jesienny w szkle.

Jesienne kompozycje kwiatowe

Jesienne kompozycje kwiatowe w donicach – co warto wiedzieć?

Chcesz zachwycić gości kompozycjami kwiatów? Przydadzą ci się:

  • Kwiaty sztuczne lub suszone.
  • Jagody/gałęzie jarzębiny.
  • Jesienne liście.
  • Drut

Żeby stworzyć jesienne kompozycje kwiatowe w donicach potrzebujesz połączyć wszystkie te produkty. Łączmy na przemian kwiaty, jesienne liście i gałązki jarzębiny, bukiet łączymy drutem. Weź wstęgę za róg i przymocuj ją w miejscu mocowania bukietu, ułóż cały materiał w okrąg, niech lekko nachodzi na siebie. Tworząc jesienne kompozycje kwiatowe w donicach, udekoruj też pojemnik. Możesz usunąć odrobinę farby z doniczki, aby nadać jej wygląd vintage, lub pokryć ją srebrną farbą w sprayu. Udekoruj też przestrzeń wokół wstążkami i gałązkami jagód.

Jesienne kompozycje na balkon pasujące do każdego mieszkania

Balkony i tarasy są niezwykle wdzięczne jako przestrzeń do dekoracji. Jasne chryzantemy, wrzos usiany pąkami lub fioletowymi kwiatami w kształcie dzwonków, astry, przetacznik, cyklamen - dodadzą przestrzeni jasnych akcentów i przygotują balkon przed nadchodzącą zimą. Jesienne kompozycje na balkon są z ich użyciem, proste do wykonania.

Jasne kolory chryzantem dobrze komponują się z ziołami, fiołkiem i innymi kwiatami. W kompozycji balkonowej wygląda jasno i soczyście, zarówno w połączeniu z innymi kolorami, jak i samodzielnie. Jednak nie tylko rośliny kwitnące tworzą jesienią letni nastrój. Na jesienne kompozycje na balkon nadają się dekoracyjne rośliny liściaste - na przykład żurawka z liśćmi, które charakteryzują się niesamowitą różnorodnością kolorów: od jasnozielonego, brązowego, pomarańczowego, czerwonego, po bordowy i ciemny bakłażan.

W kompozycji pomagają szałwia, tymianek cytrynowy, a także rozchodnik, sacharoza, kapusta ozdobna i Leucophyta brownii o srebrzystobiałych owłosionych liściach. Kompozycje z ozdobnych traw zbożowych, które przez cały rok wykorzystuje się do kształtowania krajobrazu balkonów i tarasów, wyglądają zawsze elegancko, jednak dopiero jesienią przeżywają szczyt swojego piękna. Dzięki różnorodności kształtów doskonale wyznaczają wysokość i głębokość kompozycji.