single

Jak ubrać noworodka zimą w domu i na spacer?

Nowo narodzone dziecko nie ma jeszcze ostatecznie wykształconej odporności. Dlatego należy je chronić przed zarazkami czy ewentualnym przeziębieniem. Warto więc zadbać o właściwie ubranie dla maluszka.

Jak ubrać noworodka zimą ze szpitala po wypisie?

Cały proces wypisu ze szpitala trwa zwykle nie dłużej niż 30 minut. Rzeczy dla dziecka w szpitalu położniczym w zimie, podobnie jak wszystkie inne rzeczy na poród, są przygotowywane z wyprzedzeniem - na kilka tygodni przed przewidywaną datą. Muszą być zapakowane w osobną torbę. Jednak jak ubrać noworodka zimą ze szpitala? Przyda się nam:

  • Ocieplany kombinezon (lub kurtka + spodnie) jako warstwa spodnia.
  • Warstwa wierzchnia – kombinezon/koperta/kocyk w zależności od wyboru rodziców.
  • Bawełniana czapka, ocieplana czapka, ciepłe skarpety.

Kilka wskazówek, jak ubrać noworodka zimą ze szpitala:

  • Odzież powinna być wykonana z naturalnych i hipoalergicznych materiałów przeznaczonych dla noworodków: bawełny, rypsu i innych. Ważne jest, aby szwy nie wystawały i nie ocierały skóry.
  • Zewnętrzna warstwa ubranka powinna być tak dobrana, aby wygodnie było w niej zapiąć dziecko w nosidełku (powinna być łatwa do zdjęcia).

Ubranka do wypisu ze szpitala położniczego zimą dobierane są w zależności od pogody i temperatury panującej na zewnątrz, ale nie ubieraj dziecka zbyt ciepło. Średnio spędzają na zewnątrz nie więcej niż 10 minut. Jeśli musisz przebywać na mrozie, przyda się zasada „+1”: dziecku zakłada się o jedną warstwę odzieży więcej niż dorosłemu.

Jak ubierać niemowlę zimą w domu aby czuło się komfortowo?

Młodzi rodzice nie zawsze mają czas na wcześniejsze przygotowanie się do narodzin dziecka lub nie do końca wiedzą jak ubrać ubierać niemowlę zimą w domu.

Niezależnie od pogody na zewnątrz w zimie, w pokoju, w którym będzie przebywał noworodek, należy mu zapewnić określony reżim temperatury. Do trzeciego roku życia gruczoły potowe u dzieci nie funkcjonują. Oznacza to, że nadmiar ciepła pozostanie w organizmie, co może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie dziecka. Jednocześnie warstwa tłuszczu podskórnego u niemowląt nie stanowi niezawodnej ochrony przed wychłodzeniem, co oznacza, że ważne odpowiednie dobrane ubrania.

Idealna temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 18-25°C. Wszystkie rzeczy, które mają kontakt z delikatną skórą dziecka, powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. Wszystkie szwy muszą znajdować się na zewnątrz produktu. Dzięki temu nie możesz się martwić, że na ciele pojawią się podrażnienia. Nowe ubranko powinno być wygodne w noszeniu i nie przeszkadzać maluszkowi w poznawaniu otaczającego go świata. Jeśli maluch nie śpi, możesz założyć body i cienkie spodnie + skarpetki lub alternatywnie kamizelkę i klapki. Jeśli dziecko nie śpi, ale w pokoju jest trochę chłodniej, to przy temperaturze 20-22°C można dodatkowo „ogrzać” małego człowieka, zakładając lekki kombinezon lub dzianinowy komplet, a także lekko grubsze skarpetki.

Noworodek

Jak ubrać niemowlę zimą do wózka i zapewnić mu komfort cieplny

Spacerowanie z dziećmi jest potrzebne wyłącznie w celu oddychania świeżym powietrzem. Pierwsze spacery nie powinny trwać dłużej niż 10-15 minut. Stopniowo możesz wydłużyć czas do 2 godzin. Jednak jak ubrać niemowlę zimą do wózka?

Powszechnie przyjmuje się, że dziecko na spacer powinno mieć na sobie o jedną warstwę odzieży więcej niż dorosły. Ponieważ siedzi w wózku nieruchomo, wybierz kombinezony jednoczęściowe niż osobne bluzki. A jak ubrać niemowlę zimą do wózka, kiedy na zewnątrz temperatura jest bliska zeru? Wówczas na pierwszą i drugą warstwę używamy bawełnianych ubrań. Przy tej temperaturze należy pamiętać, że przegrzanie dziecka jest tak samo groźne, jak hipotermia.

Jak ubrać niemowlę na spacer zimą, aby nie zmarzło.

Musisz też wiedzieć jak ubrać niemowlę na spacer zimą przy niższych temperaturach. Kiedy na zewnątrz jest od 0 do -10 stopni ubieramy dziecko cieplej. Drugą warstwą może być bawełniany kombinezon, w słoneczny dzień można założyć bawełnianą halkę.

Jeśli mróz jest większy niż 10 stopni, lepiej założyć dziecku trzy warstwy odzieży. Pierwsza będzie składała się z pieluchy, kamizelki, suwaków, czapeczki i skarpetek. Druga będzie się składać z flanelowego kombinezonu lub bluzki z majtkami. Opcjonalnie - halka, ale polarowa, która całkowicie zakrywa ręce i nogi.

A jak ubrać niemowlę na spacer zimą, kiedy jest poniżej -10 stopni? Wówczas należy założyć dziecku wełniany kombinezon zimowy, czapkę z uszami oraz szalik. Przyda się też ciepły koc. Nie zapomnij zimą umieścić w wózku pod główką dziecka małej poduszeczki. Ze względu na ubranko, które składa się z wielu warstw, tułów dziecka jest wyżej niż głowa.