single

Jak wybrać ubrania dziecięce na chłodniejsze dni?

Rodzicom często trudno jest jesienią wybrać odpowiednie ubranie dla dziecka. Szczególnie problematyczne dla rodziców jest ocena, jak będzie zmieniać się pogoda na zewnątrz i jak prawidłowo ubrać dziecko, aby nie przeziębiło się, ale jednocześnie nie przegrzało.

Ubrania dziecięce na jesień – jak ubrać dziecko warstwowo?

Zachorowania u dzieci są często spowodowane niewłaściwym doborem ubrań. Wychodząc na spacer lub wracając z niego, dzieci jesienią narażone są na duże zmiany temperatury. Dziecko w mokrym, spoconym ubraniu ma zaburzony system termoregulacji, co jest zaproszeniem do odwiedzin dla różnych wirusów. Jak więc zapewnić dziecku ochronę? To proste. Wystarczy dobrać odpowiednie ubrania dziecięce na jesień.

Metoda ubierania warstwowego jest stara jak świat i nadal świetnie się sprawdza. Musisz jednak trzymać się pewnych zasad. Najważniejszy jest dobór odpowiednich materiałów. Najlepiej jest wybierać ubrania wykonane z włókien naturalnych, które przepuszczają powietrze i pozwalają na jego swobodną cyrkulację. Niestety bawełna, która dominuje w ubrankach dziecięcych, nie jest najlepszym wyborem na jesień i zimę. Pomimo tego, że jest piękna i przyjemna dla delikatnej skóry dziecka, zamoczona bardzo szybko staje się ciężka, lepiąca i zimna.

Ubrania dziecięce na jesień powinny być zatem wykonane z wełny. Jest równie przyjemna i miękka, a jej uniwersalny charakter sprawia, że jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla dzieci na jesień i zimę. Właściwości termoregulacyjne wełny pomagają dostosować temperaturę ciała dziecka do warunków, które je otaczają.

Ciepłe ubrania na jesień – czego unikać?

Dobierając ubrania dla dziecka jesienią, musisz też wiedzieć czego unikać.

  • Nie należy zakładać dziecku ubrań, które są zbyt obcisłe lub niewygodne. Z reguły są to rzeczy, które stały się już za małe. Noszenie starych ubrań prowadzi do podrażnień skóry, ograniczenia ruchu i dyskomfortu.
  • Ciepłe ubrania na jesień powinny być dobierane pod kątem temperatury panującej na zewnątrz. Co to oznacza w praktyce? Zanim zdecydujesz, w co ubrać dziecko, sprawdź jaka temperatura jest na zewnątrz.
  • Nie przekraczaj trzech warstw, jeśli chodzi o ubrania na jesień.

Ciepłe ubrania na jesień powinny być wygodne, pozwalać dzieciom na swobodne poruszanie się i wygodną zabawę. Dobrym wyborem będą miękkie i oddychające materiały, takie jak wełna czy bambus. Odzież codzienna powinna być dostosowana do wieku i rozmiaru dziecka, dobrze dopasowana i niezbyt obcisła ani zbyt luźna. Ubrania powinny być wykonane z trwałych materiałów, które wytrzymają częste pranie i noszenie, ponieważ dzieci są dość aktywne i rzadko obchodzą się z ubraniami ostrożnie. Odzież codzienna powinna odzwierciedlać osobowość i preferencje dziecka oraz powinna mu się podobać.,

Ubrania dziecięce na jesień

Dobieramy atrakcyjne stylizacje dziecięce na jesień

Kiedy dziecko ma 1-2 lata szczególną uwagę należy zwrócić na stopy: zaizoluj je skarpetkami i wybierz buty z wodoodpornego materiału. Dzieciom przyda się także czapka, szalik, rękawiczki i, jeśli zbliża się zima, dobra ocieplana kurtka. Nie zapomnij o bieliźnie termicznej lub rajstopach.

Stylizacje dziecięce na jesień, kiedy maluch ma od 3 do 5 lat, powinny być przede wszystkim wodoodporne. Dla dzieci w tym wieku warto wybrać odpowiednią odzież wierzchnią, która nie nasiąka wodą, a także odpowiednie kalosze (z ociepleniem lub bez w zależności od tego, jak ciepło jest na zewnątrz). Wychodząc na spacer, zabieramy ze sobą parasol, czapkę i rękawiczki, a gdy jest zimno, jako warstwę należy założyć bieliznę termiczną. Jeśli pogoda jest bezwietrzna i ciepła, a na zewnątrz jest sucho, możesz ubrać dziecko w lżejszą kurtkę i buty bez ocieplenia.

Stylizacje dziecięce na jesień w wieku od 6 do 8 lat to już odzież, którą warto wybierać razem z dzieckiem. Maluchy w tym wieku mają już swoje preferencje co do stylu i designu zakładanych ubrań.

Modna i elegancka jesienna garderoba dziecka

Tegoroczna jesień to nie tylko jasne kolory, ale także nowe świeże trendy. Jesienna garderoba dziecka winna być przede wszystkim uzupełniona o bluzki z falbankami. Romantyczne detale w ubraniach sprawiają, że dziewczynki wyglądają jak księżniczki z bajki. Projektanci proponują najprostszy możliwy krój, który sprawia, że taka odzież sprawdzi się zarówno w szkole, jak i w mniej formalnym otoczeniu.

Jeśli chcesz, żeby dziecko wyglądało oryginalnie, a jednocześnie elegancko, zwróć uwagę na bluzki z haftem. Jesienna garderoba dziecka jest niepełna w tym sezonie bez przynajmniej jednego czy dwóch modeli tego typu bluzek. W przypadku dziewczynek sprawdzi się np. haftowana sukienka z długim rękawem.