single

Jakie powinny być pierwsze buty do chodzenia dla dziecka?

Pierwsze kroki dziecka dostarczają mnóstwo emocji nie tylko maluszkowi, ale również jego rodzicom. Bez wątpienia są zwiastunem nadchodzących zmian. Dziecko, które chodzi, jest zdecydowanie bardziej mobilne, co przekłada się na konieczność zapewnienia mu bezpieczeństwa. Należy również zadbać o to, aby na jego stopach pojawiły się pierwsze buty do chodzenia. W sprzedaży znaleźć można całe mnóstwo bucików odpowiednich dla najmłodszych dzieci. Niestety, okazuje się, że wiele z nich jest nieodpowiednich dla maluchów. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać pierwsze buty dla dziecka.

Kiedy kupić pierwsze buty dla dziecka?

Specjaliści – zarówno pediatrzy, fizjoterapeuci, jak i ortopedzi – są zgodni, że rozwoju dziecka nie należy w żaden sposób przyspieszać. Tyczy się to kolejnych etapów rozwojowych związanych z pionizowaniem ciała, a więc siadania, wstawania, stania i chodzenia. Jeśli wszystko mieści się w normie rozwojowej, należy pozwolić dziecku na odkrywanie świata we własnym tempie. Przekłada się to na moment zakupu pierwszych butów. Czy buty do nauki chodzenia są niezbędne? Zdecydowana większość dzieci stawia swoje pierwsze kroki na bosaka. Maluszki często nie mają na stopach nawet skarpetek. Dzięki temu dziecko ma zapewnioną pełną swobodę, a jednocześnie doświadcza wielu bodźców, które nie docierałyby do niego w aż takim stopniu, gdyby na stopach miało buty. Musisz jednak pamiętać, że jeśli planujesz zabrać dziecko na zewnątrz, buty do nauki chodzenia są niezbędne.

Zdecydowana większość rodziców musi kupić pierwsze buty dla dziecka po mniej więcej dwunastu miesiącach od narodzin. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że niektóre dzieci uczą się chodzi w wieku dziesięciu miesięcy, inne gdy mają trzynaście bądź czternaście miesięcy. Pierwsze buty do chodzenia są niezbędne na nieznanym podłożu. Zapewniają one skuteczną ochronę przed urazami stóp.

Czy dzieci powinny uczyć się chodzić na bosaka?

Pediatrzy i ortopedzi jasno podkreślają, że najlepsza jest nauka chodzenia na bosaka. Zapewnia ona maluchowi optymalne warunki, pozwala na pełne doświadczanie bodźców, stopy nie są niczym ograniczone i mają swobodę poruszania się. Maluszka nie rozpraszają sznurówki, rzepy czy po prostu podeszwa. Należy jednak pamiętać, że chodzenie boso zaleca się w domu. Jeśli wybierasz się z dzieckiem na spacer, nie zapominaj o założeniu bucików. Beton, chodnik, kostka brukowa to nawierzchnie, które nie są odpowiednie do spacerów na bosaka. To sposób na to, aby uchronić delikatne dziecięce stopy przed skaleczeniami, otarciami i odgnieceniami.

Pierwsze buty dla dziecka

Kiedy buty do nauki chodzenia mogą być obowiązkowe?

Jeśli ortopeda stwierdzi, że u Twojego dziecka występuje koślawość, buty do nauki chodzenia mogą być obowiązkowe. Podobnie może być również wówczas, gdy stopy maluszka dotknięte są innymi wadami. Może okazać się, że same buty to jednak za mało. Niezbędne mogą być specjalne wkładki, może zdarzyć się też tak, że konieczne jest zastosowanie ortezy. Pamiętaj jednak, że są to akcesoria wpływające korzystnie na stopy dziecka – nie należy obawiać się ich stosowania.

Jakie powinny być pierwsze buty dla dziecka?

Pamiętaj, że pierwsze buty dla dziecka nigdy nie powinny być obuwiem kiepskiej jakości pochodzącym od nierenomowanych producentów. Wybieraj wyłącznie buciki z najlepszych materiałów, które wykonane zostały z niezwykłą precyzją. Ważne jest, aby zostały one idealnie dopasowane do stóp maluszka. Nigdy nie kupuj dziecku butów ani za małych, ani za dużych. Nie tylko nie zapewniają one dziecku komfortu, ale mogą również utrudnić naukę chodzenia, a także doprowadzić do powstania różnego rodzaju deformacji stóp.

Dobre pierwsze buty dla dziecka powinny charakteryzować się bardzo elastyczną podeszwą. Ważne jest, aby zginała się ona w 1/3 długości, a także wykręcała się na boki. To oznacza, że buty z twardą, sztywną podeszwą nie są odpowiednie dla dzieci uczących się chodzi. Ważna jest także lekkość konstrukcji. Nie kupuj bucików ciężkich, które mogą utrudnić dziecku poruszanie się. Zwróć również uwagę, z jakich materiałów zostały wykonane buty. Najlepsze są te przewiewne, które zapewniają dostęp powietrza.

Gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka?

Zastanawiasz się, gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka? Pamiętaj, że dzisiaj możesz zrobić to zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i tym działającym w Internecie. Wybierz na sprawdzony sklep cieszący się naprawdę dobrą opinią klientów. Sprawdź, czy prowadzi on sprzedaż obuwia dziecięcego renomowanych producentów. Ważna jest także możliwość ewentualnego zwrotu, jeśli buciki okażą się za małe lub za duże.