single

Atrakcje dla dzieci na urodziny w domu

Organizacja urodzin dla dziecka w domu jest poważnym wyzwaniem. Jak mu sprostać i jak stworzyć klimat do doskonałej zabawy?

Jak zorganizować zabawy na urodziny?

Na dziecięcych przyjęciach urodzinowych dobrym pomysłem jest wręczanie drobnych upominków dla gości. Owinięte w piękny papier nagrody zawieszone są na sznurkach, a dzieci z zawiązanymi oczami przecinają je jeden po drugim. Kto przeciął zawiniątko, dostał nagrodę. Liczba nagród musi być większa niż uczestników losowania, aby ostatnia osoba również miała z czego wybierać.

Inne zabawy na urodziny to losy na loterię. Dzieciom spodoba się zdejmowanie warstwy ochronnej z losów na loterię i sprawdzanie, jakie nagrody wygrały. Kolejnym świetnym pomysłem na rozlosowanie drobnych nagród i pamiątek wśród dzieci, jest zrobienie balu-niespodzianki dla każdego gościa. Aby było ciekawiej, balony z prezentami lepiej schować w różnych miejscach mieszkania.

Wykonanie piłki z niespodzianką wcale nie jest trudne, trudniej jest wybrać do niej przydatne „nadzienie”. „Nadzieniem” mogą być dowolne drobne ciekawe gadżety, zabawki, słodycze, na przykład: biżuteria dziecięca, zegarki, spinki do włosów, małe samochody lub lalki, naklejki, muszelki, piękne kamienie, balony, lusterko, notes, magnesy, figurki zwierząt, ciasteczka, słodycze i wiele, wiele więcej. Aby zrobić jedną kulkę, wystarczy przygotować 3-4 gadżety. Aby przygotować takie zabawy na urodziny, przygotowane wcześniej niespodzianki trzeba będzie owinąć wstążkami z tektury falistej, aby otrzymać kokon w kształcie kuli z ukrytymi w środku prezentami.

Dziecięce urodziny – co przygotować?

Twoje dziecko niedługo obchodzi urodziny i chcesz, aby święto było wyjątkowe, aby twój syn lub córka zapamiętały ten dzień na długo? Uwierz mi, w tym celu wcale nie jest konieczne zapraszanie animatorów ze specjalnej agencji lub spędzanie wakacji w jakimś klubie dla dzieci. Zabawne, oryginalne, niezapomniane urodziny dziecka można zorganizować w domu. Rodzice są w stanie samodzielnie poradzić sobie z organizacją i organizacją przyjęcia dla dzieci. Najważniejszą rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest czas na zaplanowanie i przygotowanie wszystkiego z wyprzedzeniem.

Dziecięce urodziny to oczywiście dekoracje. Aby stworzyć świąteczny nastrój dla siebie i swoich małych gości, zdecydowanie musisz udekorować mieszkanie na urodziny dzieci. Oczywiście, dekorując dom, nie można obejść się bez balonów. Świetnie, jeśli masz możliwość napompowania ich helem. Nawiasem mówiąc, w sprzedaży można znaleźć kanistry z helem do nadmuchiwania balonów.

Bardzo efektownie prezentują się również duże kule z tektury falistej. Wykonanie takiej piłki nie jest trudne. Aby to zrobić, złóż papier falisty, przymocuj go na środku drutem. Teraz musisz zaokrąglić końce po obu stronach, a następnie wyprostować wszystkie fałdy. Organizując dziecięce urodziny ,zwróć uwagę na sklepy, które sprzedają bardzo niedrogie chińskie lampiony. Pomogą ci również stworzyć atmosferę.

Pomysły na urodziny – stwórz własne menu

Aby święto było udane, należy wcześniej zadbać zarówno o program kulturalny (rozrywka, konkursy, losowania), jak i świąteczne menu. Pomysły na urodziny w kwestii menu to przede wszystkim bufet. Wszystko powinno być małe i porcjowane. Mile widziane jest urozmaicenie i piękna prezentacja potraw. Jeśli przygotowujesz sałatki, to przed podaniem ułóż je w małych salaterkach lub koszyczkach. Bardzo ładnie prezentują się sałatki podawane w przezroczystych kubkach.

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie baru sałatkowego. Aby to zrobić, umieść posiekane składniki na osobnych talerzach - gotowane ziemniaki, buraki, marchewki, świeże pomidory i ogórki, kukurydza w puszkach i zielony groszek, mięso, kurczak, kiełbasa, jajka na twardo, warzywa itp. I sosy dla nich - majonez domowy, śmietana, masło. Dzieci same układają to, co lubią i mieszają dla siebie sałatki.

urodziny dziecka

Dobry pomysł na urodziny to owoce i desery, które można również podawać w filiżankach do serwowania lub np. rożkach waflowych. Kanapki są bardzo popularne wśród dzieci. Będziesz potrzebować patyczków do kanapek lub drewnianych szpikulców.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie fabryki lodów. Aby zrobić takie atrakcje dla dzieci, musisz przygotować lody (najlepiej najprostsze, ale pyszne - lody). I przygotuj do nich wypełniacze: zmielone orzechy, owoce kandyzowane, pokrojone w plasterki owoce świeże lub w puszkach, jagody, gofry i ciasteczka, czekoladę, kokos, syropy i dżemy. Ważne jest, aby nie zapomnieć o pięknych filiżankach (lub miseczkach) oraz specjalnych łyżkach do formowania kulek lodowych.

Jako atrakcje dla dzieci, konieczne są też napoje urodzinowe. Zamiast zakupionych soków i gazowanych napojów, radzimy podać domowy kompot z suszonych owoców lub jagód, domową lemoniadę lub koktajl mleczno-owocowo-jagodowy.