single

Obuwie jesienne dla chłopca

Wybór butów dla dziecka zawsze wiąże się z pewnymi trudnościami, szczególnie jeśli chodzi o zakup butów dla małego dziecka i przeciwnie – nastolatka. Maluchy powinny mieć dobrane obuwie, które przede wszystkim będzie funkcjonalne. Z kolei nastolatki bardzo poważnie podchodzą do kreowania własnego wizerunku, co często skutkuje konfliktami z rodzicami. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest zaangażowanie dziecka w proces zakupów.

Jak wybrać buty na jesień dla chłopca?

Aby wybrać odpowiednie buty dla chłopca, weź pod uwagę następujące zalecenia:

  • Zanim kupisz buty dla chłopca, sprawdź rozmiar stopy dziecka. Aby to zrobić, najlepiej zastosować prostą metodę - zakreśl stopę ołówkiem, umieszczając ją na czystej kartce papieru i zmierz odległość między skrajnymi punktami. Pamiętaj, że pomiar samej stopy nie zastąpi przymierzenia butów.
  • Buty na jesień dla chłopca powinny być odpowiedniego rozmiaru – maksymalnie o około 5 – 1 cm większe od długości stopy. Za ciasne będą powodować dyskomfort u dziecka, natomiast model za luźny grozi wypadkiem.
  • Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego buty powinny być funkcjonalne. Nie kupuj kilku podobnych par. Lepiej kupować pary różnej jakości i modele do uprawiania sportu, do spacerów, uczęszczania na zajęcia.
  • Zwróć uwagę na projekt butów dla nastolatków. Powinny mieć wygodne podeszwy, odpowiednie wkładki i ortopedyczną konstrukcję.
  • Buty na jesień dla chłopca powinny być wykonane z naturalnych materiałów, uzupełnionych ociepleniem z nowoczesnych związków syntetycznych lub włókien naturalnych. Buty muszą być oddychające, zapewniające swobodną cyrkulację powietrza i pochłaniające wilgoć.

Buty jesienne chłopięce – weź pod uwagę opinie dziecka

Jeśli dziecko ma powyżej 6-7 lat, weź koniecznie pod uwagę jego opinie podczas zakupów. Dziś nie musisz już angażować dziecka w zakupy i spędzać z nim wiele godzin spacerując po galeriach handlowych. Buty jesienne chłopięce możesz kupić w sklepie internetowym. Wygodne katalogi online pozwalają dokładnie przestudiować wszystkie cechy konkretnego modelu, a także ustalić ważne kryteria wyboru obuwia dla nastolatka poprzez filtr na stronie sklepu. Pamiętaj – w tym wieku przodującą rolę w wyborze butów odgrywa nie tylko ich jakość, ale także wygląd. Nawet 11-letnie dzieci mają już pojęcie i rozumieją współczesną modę. Dlatego właśnie buty jesienne chłopięce trzeba wybierać wspólnie.

Buty jesienne chłopięce

Trzewiki jesienne dla chłopca – kryteria wyboru

Wybierając buty dziecięce, należy zwrócić szczególną uwagę nie tyle na swoje upodobania i zalecenia modowe, ile na wygodę i zdrowie dziecka. Przede wszystkim trzewiki jesienne dla chłopca powinny być lekkie i wykonane wyłącznie z wysokiej jakości skóry.

Stopa u dzieci kształtuje się do około 8. roku życia. W tym momencie ważny jest wybór odpowiednich butów, biorąc pod uwagę wszystkie cechy stopy dziecka. Buty nie powinny być luźne ani ciasne, ściskać ani deformować stopy. Im młodsze dziecko, tym szybciej zmienia się długość jego stopy. Dlatego należy mierzyć stopy z pewną regularnością:

  • Co 60-90 dni – dla dzieci do lat 3
  • Co 4-5 miesięcy – w wieku 3-7 lat.
  • Dzieci w wieku 2-3 lat mogą zmieniać 2-3 rozmiary butów rocznie. W wieku przedszkolnym noga zwiększa się o około 2 rozmiary rocznie, a u dzieci w wieku szkolnym - o rozmiar lub dwa.

Wybierając trzewiki jesienne dla chłopca do 3 roku życia, badaj jego stopy. Czy nie pojawiają się na nich odciski, zaczerwienienia, otarcia, czy podczas chodzenia dziecko nie podwija paluszków. Że dziecko wyrosło z buta, można rozpoznać po jego tylnej części (stopa wisi nad piętą), jego górnej części (bardzo rozciągniętej) i palcu (kciuk jest bliżej krawędzi buta niż 15 mm).

Sneakersy chłopięce za kostkę – najmodniejsze modele

Odpowiednie buty dla dzieci mają raczej mały obcas. Jeśli chodzi o rodzaje obuwia dla dzieci, wyróżnić można buty membranowe (są to buty na wczesną wiosnę lub późną jesień). Śniegowce (wodoodporne buty trójwarstwowe) i oczywiście gumowe buty. W przypadku dzieci w szkolnym wieku, najmodniejszym i najczęściej najbardziej praktycznym wyborem są sneakersy chłopięce za kostkę. Takie obuwie nadaje się jednakowo do biegania po podwórku, gdy w piłkę, na spacery czy po prostu do wyjścia na miasto. Co więcej, sneakersy chłopięce za kostkę pasują do większości chłopięcych ubrań, jednakowo do dresów, spodni jeansowych czy też bardziej eleganckich elementów garderoby. Są uniwersalne, wygodne i modne. Do tego możesz też zakupić jedną lub dwie pary bardziej klasycznego obuwia w rodzaju półbutów oraz wysokie buty poza kostkę, które będą miały dodatkową warstwę ocieplającą.