single

Pokój dziecięcy dla chłopca – Jak zaaranżować pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca to indywidualna przestrzeń, która powinna być wygodna do zabaw, relaksu i aktywności. Aby prawidłowo zorganizować wnętrze, należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wiek dziecka, jego preferencje i hobby, a także estetykę. Na tej podstawie możesz stworzyć przytulny i naprawdę funkcjonalny pokój dziecinny.

Aranżacja pokoju chłopca w wieku 3-5 lat

Psychologowie twierdzą, że w wieku przedszkolnym u dzieci kształtują się szczególne uczucia i osobowość. Aranżacja pokoju chłopca winna uwzględniać fakt, że wnętrza powinny być kolorowe i zabawne. Dziecko powinno być zadowolone z przebywania w tym pokoju, powinno mieć ochotę spędzać tu więcej czasu na zabawie lub wypoczynku.

Chłopcy w tym wieku nie są jeszcze bardzo samodzielni. Zabawki i ulubione postacie pozostają ważną częścią ich życia. Często nawet samo łóżko jest wykonane w formie maszyny do pisania lub dowolnej ulubionej postaci z bajki, lub kreskówki. Równie popularną opcją jest łóżko na poddaszu. Dekoracja ścienna powinna być praktyczna. Ideałem jest całkowita zgodność z projektem mebli. Nie zapomnij o wystroju i przydatnych przedmiotach. Przyda się na przykład pufa w kształcie kuli lub miękki narożnik. Jeśli dziecko lubi rysować, to specjalnie dla niego możesz kupić regulowaną sztalugę. Aranżacja pokoju chłopca wymaga też stworzenia osobnej przestrzeni na zabawki.

Pokój dla chłopca w wieku 6 -10 lat

W pokoju dziesięcioletniego dziecka powinien panować minimalizm i funkcjonalizm. Niewłaściwe jest stosowanie różnych kolorowych ramek, które przyciągają uwagę. Zwykle pokój dla chłopca w tym wieku, to połączenie kilku prostych stylów: nowoczesnego, minimalizmu, nowoczesnego. Tworząc sypialnię dla jednego chłopca w wieku 10 lat, rodzice powinni wziąć pod uwagę następujące niuanse:

• Zdecyduj się na funkcjonalne meble.

• Nastawienie na hobby. Ulubione zajęcia chłopca powinno być obecne w niektórych przedmiotach: jako element dekoracyjny lub projekt mebli.

• Właściwa aranżacja miejsca pracy. W tym obszarze dziecko powinno czuć się komfortowo podczas nauki. Wskazane jest umieszczenie komputera lub laptopa na pulpicie.

• Aby sypialnia była jak najbardziej funkcjonalna, powinna być wyposażona w regały podłogowe lub wiszące półki. Pamiętaj, aby dodać małą szafę do przechowywania ubrań szkolnych i codziennych.

Organizując pokój dla chłopca w wieku 6-10 lat, pamiętaj, że dzieci są już wtedy świadome, tego co im się podoba.

pokój chłopca

Pokój chłopca – wejście w wiek nastoletni

Kiedy młody człowiek zaczyna dojrzewać, idealnym rozwiązaniem jest aranżacja pokoju w nowoczesnym stylu. Dlatego projektując pokój chłopca, koniecznie zapytaj o opinię nastolatka. Być może wskaże, gdzie i co zorganizować, jak wygodnie korzystać z półek, szafek, miejsca pracy.

Przed rozpoczęciem należy zdecydować o obecności różnych detali w pomieszczeniu. Ułatwi to wybór materiałów budowlanych i wykończenia powierzchni. Meble należy dobierać odpowiednio do wzrostu dziecka, najlepiej z niewielkim marginesem. Jeśli pokój chłopca ma niewielką powierzchnię, wybierz meble wielofunkcyjne: łóżko z wewnętrznymi niszami do przechowywania bielizny, wysuwany stół do przekształcania z szafy lub łóżko piętrowe, którego dolna część jest w formie obszaru roboczego.

Pamiętaj o miejscu wypoczynku i hobby. Może to być domowa obręcz do koszykówki, szwedzka ściana, domowa siłownia.

Pokój dla chłopaka – co trzeba wiedzieć o nastolatkach

Pokój dla chłopaka w wieku nastoletnim jest najczęściej aranżowany już przez samego zainteresowanego, ale nadal możemy wpływać na gust młodego człowieka i służyć mu radą. Nowym trendem jest wielofunkcyjny pokój dziecięcy dla chłopca w stylu loft. Taki projekt będzie dobrze wyglądać zarówno w przestronnych, jak i małych pomieszczeniach. Gotowy projekt pokoju powinien mieć następujące cechy:

• Zaleca się pozostawienie wolnego miejsca w centralnej części pomieszczenia lub niedaleko drzwi.

• Ważne jest, aby ustawić oświetlenie główne i dodatkowe we właściwej kolejności.

• Możesz pozostawić cegłę lub po prostu pomalować otynkowane ściany. Można je rozcieńczyć różnymi dekoracjami: plakatami, plakatami, obrazami.

• Duża liczba elementów metalowych w meblach: poręczach lub wezgłowiach, elementach wyposażenia szaf lub stolików nocnych, podpórkach do książek, lampach.

• Pamiętaj, aby użyć do nich naturalnych materiałów: drewna, kamienia lub ich imitacji.

Pokój dla chłopaka o „loftowym” stylu nie powinien być jednak utrzymany w ciemnych odcieniach. Ścianki działowe można ozdobić w kolorze jasnoniebieskim, beżowym lub kawowym. Możesz ozdobić wolną przestrzeń jasnymi akcentami kolorystycznymi. To nada pomieszczeniu harmonii. Meble powinny mieć minimalny wystrój i być funkcjonalne.