single

Przejściowe kurtki wiosenne dla dzieci

Przejściowe kurtka to rozwiązanie idealne na wiosnę czy jesień. Jak wybrać taką kurtkę dla dziecka, aby z jednej strony zapewnić mu ciepło, a jednocześnie kurtka była nowoczesna pod kątem designu?

Oryginalne kurtki dla dzieci – podstawowe wymagania

Kurtka to uniwersalna część garderoby. Jest odpowiedni dla chłopców i dziewczynek. Przejściowa kurtka jest odpowiednia zwłaszcza na wiosnę i jesień. Oryginalne kurtki dla dzieci podkreślą ich indywidualny styl. Jednak wybór tego typu kurtki wymaga od nas staranności. Od tego, jaką kurtkę wybierzemy, zależy komfort, bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Na co zwrócić uwagę wybierając oryginalne kurtki dla dzieci?

 • Kurtka lub kombinezon dla dziecka powinny być ciepłe, lekkie i wygodne.
 • Zimą istotny jest wiatroodporny, wodoodporny materiał.
 • Wysoki kołnierz ochroni przed zimnem.
 • Luźny kaptur ze ściągaczem na przodzie zapewnia dodatkową ochronę przed wiatrem.
 • Kurtka powinna mieć mankiety, a spodnie wiązanie - zapobiegnie to dostawaniu się śniegu na skórę.
 • Dla dzieci w wieku poniżej jednego roku bardziej odpowiedni jest kombinezon w kształcie torby, w którym ramiona są umieszczone w rękawach, a nogi są złączone.
 • Koniecznie zaopatrz się w odblaski i elementy ochronne, dzięki którym dziecko będzie widoczne na ulicy.

Kurtki wiosenne dla dzieci - tkaniny

Do produkcji zwykle stosuje się nowoczesne materiały syntetyczne: nylon, poliester. Tkaniny te są lekkie, wytrzymałe, „oddychają”, chronią przed wiatrem. Podczas nakładania specjalnej impregnacji na powierzchnię i szwy rzeczy stają wodoodporne, co jest ważne przy zmiennej pogodzie na wiosnę i jesienią. Brud z takich ubrań można łatwo usunąć wilgotną gąbką. Kurtki wiosenne dla dzieci powinny być wyposażone w membranę.

Jest to materiał z porami w kształcie lejka. Tkanina doskonale zatrzymuje ciepło, odprowadza wilgoć, zapobiega przegrzaniu, co jest jej ogromną zaletą. Ale membrana wymaga szczególnej troski.

Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest dyuspo (dewspo). Gęsty, lekki, miękki, wykonany z włókien poliestrowych. Takie kurtki wiosenne dla dzieci chronią przed wiatrem, wilgocią, zimnem, przepuszczają powietrze, a jednocześnie zatrzymują ciepło. Dyuspo służy do produkcji artykułów sportowych dla dzieci i dorosłych. Kombinezon i kurtka wykonane z takiego materiału są trwalsze, nawet przy aktywnym użytkowaniu.

Kurtka przejściowa chłopięca

Kurtka przejściowa dziewczęca na niepogodę

Dobrej jakości kurtka przejściowa dziewczęca ma odpowiednią izolację. Te dzielą się na naturalne i syntetyczne, obie mają swoje wady i zalety.

 • Puch lub pierze to lekki, ciepły naturalny wypełniacz do odzieży dziecięcej. Produkty z puchem, czy to kombinezon, czy kurtka puchowa, są trudne w pielęgnacji, szybko się zużywają i tracą swoje właściwości po praniu.
 • Odzież z naturalnej owczej skóry jest bardzo ciepła, ale niezbyt wygodna. Jest ciężki, nasiąka śniegiem, długo schnie, ale sprawdza się w trudnych warunkach klimatycznych. Wielu współczesnych producentów praktycznie nie stosuje izolacji z owczej skóry i wełny.
 • Syntetyki to winterizer, holofiber i bardziej nowoczesne isosoft, tinsulate i inne. Te ostatnie są najczęściej stosowane do produkcji odzieży dziecięcej. Nie powodują alergii, są lekkie, wytrzymałe, nie pozwalają dziecku się pocić, doskonale zatrzymują ciepło. Jednocześnie mają mniejszą objętość. To najlepsza jakościowo kurtka przejściowa dziewczęca.

Kurtka przejściowa chłopięca – kryteria wyboru

Kurtki są odpowiednim elementem garderoby nie tylko zimą, ale także w innych porach roku. W okresie wiosenno-jesiennym ważna jest ochrona przed wiatrem i deszczem, a w chłodny letni wieczór nie sposób obejść się bez wiatrówki. Takie funkcje powinna spełniać kurtka przejściowa chłopięca. Wybierając odzież tego typu, należy wziąć pod uwagę następujące punkty.

 • Kurtka przejściowa chłopięca nie powinna krępować ruchów, dziecku powinno być w niej wygodnie. Wybierając kurtkę zimową i przejściową, warto przewidzieć miejsce na „poduszkę powietrzną”. Sprawdź, czy możesz pod nią założyć bieliznę termiczną lub sweter.
 • Jeśli chcesz kupić kurtkę na wzrost, wybierz rozmiar z niewielkim marginesem.
 • W sklepie poproś dziecko, aby założyło kurtkę, aby zobaczyć, jak pasuje i wygląda.
 • Najbardziej odpowiednie opcje dla górnej warstwy to isosoft, thinsulate, nylon, poliester. Tkanina powinna być wodoodporna, oddychająca, lekka, trwała. Nowoczesne materiały syntetyczne spełniają te wymagania.
 • Podszewka to wewnętrzna warstwa, która przylega bezpośrednio do ciała. Powinna być jak najbardziej przyjemna w dotyku. Najlepszą opcją jest polar. Dość dobrze zatrzymuje ciepło, odprowadza wilgoć, „oddycha”. Do wyboru jest też miękki dżersej, bawełna, flanela.