single

Gdzie na wycieczkę jednodniową z dziećmi warto się wybrać?

Zdarza się czasami tak, że mamy wolny wiosenny weekend i chcielibyśmy zabrać dzieci na wycieczkę. Zobaczyć coś ciekawego albo zapewnić im rozrywkę. Gdzie możemy udać się na jednodniową wycieczkę po Polsce?

Jednodniowa wycieczka z dzieckiem – atrakcyjne lokalizacje

Podróżujesz po Polsce z dziećmi? Dlaczego nie! Wystawy dla dzieci w słynnych muzeach, pasjonujące warsztaty, wesołe miasteczka i niezwykła przyroda. Każdy z tych elementów sprawi, że wycieczka będzie ekscytująca dla dzieci w każdym wieku. Wybraliśmy tylko kilka miejsc, do których warto wybrać się z całą rodziną.

Jednodniowa wycieczka z dzieckiem historyczna? Na południe od Wrocławia, niedaleko granicy z Czechami, znajduje się małe miasteczko Złotoryja, w którym od tysiąca lat istnieje kopalnia złota. Teraz nie prowadzi się tu wydobycia złota, ale miłośnicy przygód mogą udać się do rozrywkowego miasteczka „Kopalnia złota”, aby zanurzyć się w przeszłość i poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów. W parku znajduje się muzeum, wystawy minerałów, a także kilka tuneli, z których każdy zawiera inne eksponaty i atrakcje.

Jeśli mieszkasz w stolicy, to jednodniowa wycieczka z dzieckiem do Centrum Nauki Kopernik jest idealnym rozwiązaniem. Fani nauki powinni koniecznie odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie w zabawny sposób opowiedziane są główne dyscypliny naukowe. Oprócz kilkuset wystaw to interaktywne muzeum mieści jeszcze dwa teatry i planetarium, więc wycieczka tutaj zajmie co najmniej cztery do pięciu godzin. Oczywiście nie musisz oglądać wszystkiego: możesz skupić się na najciekawszych wystawach, a resztę zostawić na później.

Jedną z wystaw przygotowano specjalnie dla dzieci do piątego roku życia i poświęcone światu przyrody: dotykanie eksponatów jest tu nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne. Starsze dzieci i młodzież zainteresuje galeria. Następnie warto odwiedzić Teatr Robotów czy Planetarium, które zrobią wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych.

Wycieczki jednodniowe z dzieckiem po Polsce

Tatry są popularnym celem wypoczynku. Wycieczkę w góry zaczynamy zwykle od Zakopanego – tutaj warto przejść się główną ulicą (Krupówki) z licznymi sklepikami z pamiątkami i restauracjami, spróbować lokalnych przysmaków (przede wszystkim wędzonego oscypka z konfiturą żurawinową) oraz odwiedzić Centrum Edukacyjne Tatrzańskiego Narodowego Park, który będzie szczególnie interesujący dla dzieci, ponieważ w fascynujący sposób opowiada o historii Tatr oraz górskiej fauny i flory.

Wycieczki jednodniowe z dzieckiem w góry nie muszą wiązać się ze wspinaczkami. Z dziećmi możesz udać się na spacer w Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej czy wziąć udział w pieszej wędrówce nad niezwykle piękne jezioro Morskie Oko, które uważane jest za znak rozpoznawczy polskich gór.

Jeśli twój maluch lubi pływać, to idealnym rozwiązaniem będą wycieczki jednodniowe z dzieckiem do Aquaparków. W gorące letnie dni nie ma nic lepszego niż pływanie lub po prostu pluskanie się w wodzie. Jeśli Bałtyk jest dla dziecka za zimny, możesz wybrać się do jednego z największych polskich aquaparków. W parku wodnym „Termy Maltańskie” w Poznaniu oprócz kilku atrakcji wodnych znajduje się aż szesnaście basenów różnej wielkości i głębokości! Bawią się tu nie tylko dzieci: dorośli chętnie zrelaksują się w jacuzzi, basenach termalnych lub w jednej z czternastu saun.

dzieci

Jednodniowa wycieczka samochodem – gdzie się udać?

Niedaleko Gdyni, w mieście Reda, znajduje się kolejny duży park wodny z różnymi zjeżdżalniami, basenami, a nawet… akwarium z rekinami. Park wodny jest czynny przez cały rok, aż do późnego wieczora. Jednodniowa wycieczka samochodem do gdańska przysporzy wam moc atrakcji. Gdańsk słusznie uważany jest za jedno z najciekawszych polskich miast. Jeśli mieszkasz na południu, to jednodniowa wycieczka samochodem do Krakowa i Wieliczki będzie kapitalnym pomysłem na wycieczkę.

O kopalni soli w Wieliczce słyszał chyba każdy, bo to jedna z głównych polskich atrakcji. Dla dzieci organizowane są tu specjalne wycieczki – mali goście wraz z przewodnikiem zwiedzają kopalnię, rozwiązują zagadki i spotykają bajkowe postacie, a następnie otrzymują specjalne dyplomy.

Ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad – co warto zobaczyć?

Pomiędzy Krakowem a Częstochową znajduje się „Droga Orlich Gniazd” – popularna trasa turystyczna, którą można przebyć samochodem lub rowerem. To idealna propozycja, jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad. Długość ścieżki rowerowej to 160 kilometrów, a po drodze zobaczysz ruiny średniowiecznych zamków, malownicze parki i piękne kościoły i oczywiście będziesz mógł podziwiać cudowną przyrodę. Głównymi atrakcjami Drogi Orlich Gniazd są zamki w Ogrodzieńcu, Mirowie i Bobolicach. Najlepszą porą na podróż tą trasą jest lato, choć każda pora roku ma swój urok.

Ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad to z pewnością Park Rozrywki Energylandia. To największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się pół godziny jazdy od Krakowa, więc wycieczkę tutaj można bezpiecznie połączyć ze zwiedzaniem dawnej stolicy Polski. Park podzielony jest na kilka stref: atrakcje dla dzieci, park wodny, „Strefa rodzinna”, „Strefa ekstremalna” i inne.