single

Pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne

Już wkrótce będziemy obchodzić najbardziej magiczne, ulubione święto - Nowy Rok. Będziemy podziwiać wirujący taniec płatków śniegu za oknem, rozkoszować się aromatem pierników i mandarynek. Teraz warto pomyśleć o tym, jak udekorować swój dom. Na szczęście teraz istnieje wiele opcji wykonania noworocznej dekoracji.

Świetlne ozdoby świąteczne na zewnątrz domu

Być może jedną z najpopularniejszych opcji dekoracji świątecznych są świetlne girlandy. Z pewnością widziałeś taką dekorację nie tylko na ulicach swojego miasta, ale także w różnych filmach świątecznych. Główną cechą wyróżniającą są światełka o różnej długości. Łącząc się w jeden bajeczny komplet, tworzą fantastyczne ozdoby świąteczne na zewnątrz domu. Taka girlanda szczególnie efektownie prezentuje się pod daszkiem budynku. W zależności od upodobań i wystroju, możesz wybrać ciepłe lub zimne światło lampek.

Świetlne ozdoby świąteczne na zewnątrz domu mogą przybrać formę kurtyny. Ta jest najczęściej widoczna podczas dekoracji strefy wejściowej domk, okien, ganku i tarasu. Jeśli jednak masz ochotę i możliwości, możesz ozdobić całą elewację światłami, w całości, od dachu do podstawy domu. Są też ogromne girlandy - ich długość to 6 metrów. Taka dekoracja elewacji na Nowy Rok wygląda szczególnie imponująco.

„Topniejące sople lodu” wyglądają nie mniej uroczo. Zwykle są zawieszane pod dachem. Wystrój wygląda bardzo nietypowo: wydaje się, że na naszych oczach powoli „spływają kryształowe krople”. Masz wrażenie, że lód zaraz się stopi. Sople będą zachwycać obserwujących, bez względu na pogodę za oknem.

Proste i efektowne dekoracje świąteczne na okno

Noworoczne dekoracje okienne to świetny sposób na udekorowanie domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniu, jest to okazja do stworzenia świątecznego nastroju w domu i podzielenia się nim z przechodniami na ulica.

Najprostsze ale efektowne dekoracje świąteczne na okno to obrazki. Dekorowanie okien wyciętymi z papieru wzorami i obrazkami to chyba najbardziej tradycyjny sposób zdobienia. Jeśli chcesz przypomnieć sobie swoje dzieciństwo, a poza tym jak najszybciej udekorować okna, to papierowe płatki śniegu są tym, czego potrzebujesz. Aby wyciąć płatek śniegu, najpierw wykonaj wykrój zgodnie ze wzorem, a następnie przejdź do wycinania wzorów - tutaj możesz bezpiecznie improwizować. Jeśli chcesz urozmaicić projekt okna bardziej skomplikowanymi występami, sugerujemy wycięcie innych symboli noworocznych i bożonarodzeniowych. Na przykład figurki jeleni, gwiazdek, choinek czy aniołków.

Inne efektowne dekoracje świąteczne na okno, to wycięty z papieru motyw świątecznego miasteczka. Aby ozdobić tak okno, będziesz potrzebować: Papier (najlepiej biały); Mydło i trochę wody (do zrobienia „kleju”) lub taśma dwustronna; Nożyczki / nóż biurowy do wycinania wypukłości; Wydrukowany szablon. Ważne jest, aby okno było odkurzone, czyste i suche.

Dekoracje świąteczne

Sprawdzone ozdoby świąteczne do domu

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie świątecznej atmosfery w domu jest ustawienie choinki. Jeśli nie chcesz lub nie możesz mieć żywej choinki, lub nie masz czasu na jej zakup, zrób choinkę z tego, co masz pod ręką. Ozdoby świąteczne do domu można wykonać przy użyciu zwykłych gałęzi. Ta opcja jest idealna dla fanów naturalnych materiałów. Szczególnie pięknie będzie wyglądać drzewo wykonane z sosny.

Aby sylwester był naprawdę wyjątkowy, przyciemnij światła i rozstaw świece w całym domu. Możesz zrobić świeczniki własnymi rękami: nadają się do tego słoiki, doniczki, szyszki, a nawet laski cynamonu.

Ozdoby świąteczne do domu można również wykonać własnymi rękami - na przykład uformować z plasteliny lub uszyć z filcu, lub aksamitu. A jeśli nie lubisz szyć, spróbuj zrobić zabawki z przezroczystych balonów lub starych żarówek. Aby to zrobić, przykryj szklaną powierzchnię klejem i opuść kulę lub żarówkę do miski z błyskotkami.

Najbardziej odpowiednie dekoracje świąteczne na stół

Każdy noworoczny stół powinien być wyjątkowy. Dekoracje świąteczne na stół można wykonać z szyszek. Aby to zrobić, wystarczy przymocować szyszki do wstążki lub cienkiego sznurka. Teraz pozostaje zawiesić je nad stołem.

Noworoczne obrusy i serwetki to drobiazgi, które uzupełnią wizerunek noworocznego stołu i sprawią, że będzie on kompletny. Takie niedrogie dekoracje świąteczne wywrą dobre wrażenie na gościach. Dekoracje świąteczne na stół to także świąteczne zastawy stołowe. Stworzy prawdziwie noworoczną atmosferę i po raz kolejny przypomni gościom o znaczeniu nowego roku.