single

Trzewiki zimowe dziecięce: Jakie wybrać?

Ciepłe buty to zdrowie i bezpieczeństwo twojego dziecka zimą. Dowiedzmy się jak dobrać odpowiednie obuwie na zimowe spacery.

Jakie powinny być śniegowce chłopięce?

Zima wymaga ochrony przed niskimi temperaturami. Dotyczy to przede wszystkim dzieci, których nogi i ramiona są szczególnie wrażliwe na mróz. Rodzice powinni wybierać takie śniegowce chłopięce, które pozwolą dziecku czuć się komfortowo podczas spaceru, w drodze do przedszkola czy szkoły. Głównym elementem jest wysokiej jakości ochrona termiczna. Obecnie stosuje się następujące elementy ocieplenia:

  • Futro naturalne/sztuczne – lepsza jest pierwsza opcja, ponieważ lepiej grzeje i „oddycha”.
  • Membrana – zatrzymuje ciepło wewnątrz buta, pozwala na naturalną wentylację, a także odprowadza wilgoć. Ale jest przeznaczona do temperatur nie niższych niż 10 stopni. Decydując się na takie śniegowce chłopięce, trzeba wiedzieć, że buty z takim ociepleniem nosi się w połączeniu ze skarpetami termicznymi lub tkaniną z nici syntetycznych. Ta kombinacja daje najlepsze rezultaty.
  • Thinsulate to nowoczesny materiał, który zastąpił wyściółkę poliestrową. Uważany jest za wyjątkowy w swoim segmencie: jest lekki i praktyczny, funkcjonalny i wodoodporny. Ponadto warstwa nie odpada i nie traci kształtu przez długi czas, można ją wielokrotnie prać.

Ciepłe śniegowce dla chłopca – co je wyróżnia?

Współczesny przemysł obuwniczy produkuje wiele rodzajów i modeli butów. Jednak na niskie temperatury i śnieżną zimę, najlepsze są ciepłe śniegowce dla chłopca. W zależności od grubości ocieplenia i jakości tkanin można je stosować do noszenia w temperaturach od +5 do -35 stopni. Składają się z trzech warstw - polipropylenu, membrany, filcu z naturalnej wełny (wyjmowanej). Wykonane są na specjalnym rodzaju gumowej podeszwy. Nie pęka podczas mrozów, jest miękka i elastyczna. Ciepłe śniegowce dla chłopca kiepskiej jakości mogą wyróżniać się sporą wagą. Jednak nowoczesne modele są pozbawione tej wady.

Śniegowce dziewczęce

Śniegowce dziewczęce – jak dobrać rozmiar?

To główne kryterium, na którym warto się skupić przy zakupie butów. Wielu rodziców popełnia jednak błąd, wybierając buty „na wyrost”. To zły pomysł, ponieważ za duże buty nie zatrzymują ciepła. Ten sam efekt dają zbyt małe modele, ponieważ uciskają stopę dziecka. Pierwszym krokiem jest zmierzenie długości stopy. Tylko w ten sposób wybierzesz odpowiednio dopasowane śniegowce dziewczęce. Aby to zrobić:

  • Weź białą, czystą kartkę papieru.
  • Postaw na niej stopę w pozycji ściśle pionowej (dziecko powinno opierać się całym ciężarem).
  • Obrysuj kontur od początku dużego palca do końca pięty.
  • Weź taśmę mierniczą i zmierz narysowaną linię.
  • Do uzyskanego wyniku należy dodać 1-1,5 cm, aby buty można było nosić z ciepłą skarpetą.

Wielu rodziców, chcąc zaoszczędzić pieniądze, kupuje buty na długo przed tym, zanim dziecko zacznie chodzić. To błędne podejście. W efekcie śniegowce dziewczęce rzadko są dopasowane do stopy dziecka.

Te bowiem bardzo szybko rosną, a nawet kilka milimetrów różnicy decyduję o odpowiednim ogrzaniu stóp w zimowe chłody. Dlatego buty należy kupować wraz z nadejściem sezonu. Nigdy też nie kupuj używanych butów. Straciły swoje właściwości, nawet jeśli wcześniej były dobrej jakości. Zwykle są na nich fałdy i zagniecenia, co negatywnie wpłynie na wygodę dziecka.

Ciepłe śniegowce dla dziewczynki – co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem?

Warto zwrócić uwagę na jakość podeszwy. Śliskie buty nie są bezpieczne dla dziecka, zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna chodzić. Nie będzie mogło poruszać się aktywnie i ryzykujesz pojawienie się kontuzji. Weź pod uwagę wzór podstawy stopy – im bardziej wypukłe linie bieżnika, tym stabilniejsze ciepłe śniegowce dla dziewczynki.

Cechą szczególną stopy dziecka jest połączenie wąskiego obcasa z szerokim palcem i palcami w kształcie wachlarza. Ucisk może prowadzić do słabego krążenia. Bardzo ważne jest, aby przednia część stopy nie była napięta, a dziecko mogło swobodnie poruszać palcami. Należy też zwrócić uwagę na obecność klamer, rzepów i sznurówek, choć klasyczne ciepłe śniegowce dla dziewczynki są pozbawione dodatkowych zapięć.

Obuwie dziecięce powinno być wykonane z naturalnych, oddychających materiałów, które mają właściwości termoregulacyjne. Na zimę - dobra jest naturalna skóra owcza, wełna, filc, poliester, holofiber. Tekstura powinna być miękka i elastyczna, aby stopa swobodnie uginała się podczas aktywności. Podeszwa powinna być elastyczna i plastyczna, a także mieć właściwości amortyzujące, które zapewnią wygodne przejście od pięty do palców. Zegnij buty w dłoniach: podeszwa powinna tworzyć „łódkę” z luzem 5-10 stopni. Buty zimowe muszą posiadać powłokę antypoślizgową – uchroni to dziecko przed przypadkowymi upadkami i urazami.