single

Aranżacja pokoju nastolatka - Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Już na etapie projektowania mieszkania trzeba pomyśleć o urządzeniu pokoju dziecięcego. Nowoczesny projekt pokoju dla nastolatka musi jednocześnie spełniać wymagania komfortu, bezpieczeństwa i estetyki. Do dekoracji nie trzeba używać wyłącznie materiałów najwyższej jakości: możesz stworzyć przytulną atmosferę nawet przy niewielkim budżecie.

Pokój dziecka dla nastolatka – o czym należy pamiętać?

Wybór stylu i układu zależy nie tylko od powierzchni pomieszczenia, ale także od preferencji nastolatka i jego charakteru. Wielu nastolatków polubi styl loft. Taki pokój charakteryzuje się przewagą brązu w połączeniu z kremowym, beżowym odcieniem. Ściany wykończone są cegłą lub tapetą, której wzór imituje mur. Monochromatyczne meble tapicerowane oraz nowoczesne sprzęty doskonale wpasują się we wnętrze. Lekkie zasłony, ciemne narzuty dopełnią wystrój pomieszczenia. Materiały użyte do podłóg to laminat, płytki, dywan.

Pokój dziecka dla nastolatka może być też utrzymany w minimalistycznym stylu. To rozwiązanie dla introwertycznych nastolatków i miłośników wolnej przestrzeni. We wnętrzu dominują spokojne odcienie. Styl charakteryzuje się minimalną liczbą elementów dekoracyjnych, każdy z nich ma swoje przeznaczenie. Aby stworzyć kontrast, na ścianach można powiesić tematyczne plakaty lub zdjęcia, ale ważne jest, aby nie przesadzać z ich liczbą.

Pokój dziecka dla nastolatka w stylu morskim wykorzystuje naturalne drewno lub meble z MDF, pomalowane na brązowy odcień. Wnętrze zawiera elementy niebieskiego - zasłony, narzuty, dywany, fotele lub inne przedmioty. Jedną ze ścian, sufitu lub podłogi należy ozdobić wielkoformatowym wizerunkiem żaglówki. Drobne detale, takie jak uchwyty szafek czy nogi lamp, mogą być wykonane w postaci ryb, mew lub kotwic.

Pokój młodzieżowy dla nastolatki

Jeśli pokój przeznaczony jest dla młodej dziewczyny, to zazwyczaj w dekoracji stosuje się łagodniejsze odcienie, gładkie linie i różnorodne elementy dekoracyjne - od obrazów po lustra. Pokoje młodzieżowe dla nastolatek ozdobione są mnóstwem tekstyliów, naturalnych ozdób i kwiatów. Podstawą jest klasyczny styl.

Pokój młodzieżowy w paryskim stylu łączy nowoczesne funkcje z tradycyjnymi detalami. Charakteryzuje się płynnymi liniami, dużą ilością obiektów artystycznych, w tym obrazów, figurek, wazonów. Kolorystykę można budować na kontrastach, ale główny ton jest jasny - beżowy, jasnoróżowy, jasnozielony, kremowy lub inny.

pokój młodziezowy

Shinuazri to jeden z najpopularniejszych motywów ostatnich sezonów. Dominują tu ornamenty roślinne, błyszczące powierzchnie i wykwintne meble. Organicznie dopełniają wnętrze naturalne elementy, żywe rośliny i kwiaty.

Uniwersalna opcja, jeśli chodzi o pokój młodzieżowy dla nastolatki, to styl skandynawski. Udekorowanie pokoju w taki sposób jest stosunkowo niedrogą opcją. Projekt wyróżnia spokojne zestawienia odcieni, przewaga gładkich linii. Idealnie pasują do niej puszyste dywaniki, miękkie narzuty z długim włosiem, meble z jasnego litego drewna lub MDF. Do oświetlenia stosuje się lekkie kinkiety.

Pokój dla nastolatka – oryginalne projekty

Hi – Tech to motyw odpowiedni raczej dla chłopców niż dziewczynek. Pokój dla nastolatka utrzymany w tym stylu charakteryzuje się monochromatyczną gamą, chłodnym oświetleniem, funkcjonalnymi meblami. Rozwiązanie przypadnie do gustu młodym ludziom lubiącym naukę i technologię komputerową. W projektowaniu takiego pokoju dla nastoletniego chłopca szeroko stosowane są przedmioty wykonane z metalu, szkła i produktów z chromowanymi elementami. Ściany można ozdobić fototapetą przedstawiającą pejzaż miejski lub technologię.

Pokój dla nastolatka w stylu awangardowym spodoba się kreatywnym młodym ludziom, zwolennikom oryginalności. Do aranżacji można wykorzystać nietypowe meble tapicerowane, obrotowe półki oraz oryginalne systemy przechowywania. Pożądane jest stworzenie kontrastu między ścianami, podłogą i sufitem, wykorzystując bogatą kolorystykę. Jeśli chłopiec lubi sport, pokój młodzieżowy można uzupełnić o kącik sportowy. Aby to zrobić, będziesz musiał zainstalować szwedzką ścianę, symulatory lub przygotować miejsce na mini siłownie.