single

Dekoracje na lato w domu - jakie wybrać?

Letnia pora zdecydowanie poszerza nasze możliwości, jeśli chodzi o udekorowanie domu. Dekoracje możemy ustawić wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Letnie dekoracje przed domem – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się rozstawić letnie dekoracje, oceń jakie możliwości daje ci przestrzeń przed domem. Wybierzesz inne letnie dekoracje przed domem, gdzie jest ogródek, a inne w przypadku, gdy obszar możliwy do dekoracji to jedynie okna i drzwi wejściowe.

Jeśli pozwala na to powierzchnia, można stworzyć miejsce do grillowania, zbudować altanę, staw, fontannę. Projektując niewielką powierzchnię, będziesz musiał wybrać kilka najważniejszych elementów dekoracyjnych. Najczęściej jest to strefa rekreacyjna, klomby, zadbany trawnik.

Kiedy dekorujesz ściany i okna zwróć uwagę na letnie dekoracje przed domem w postaci pionowo rosnących roślin. Do pionowego ogrodnictwa, żywopłotów i ozdabiania altan stosuje się różne rodzaje dzikich i uprawnych winogron. Roślina dobrze rośnie na glebach lekkich, pokrywając gołe obszary i tworząc niezbędny cień.

Sam żywopłot ma za zadanie chronić podwórko przed ciekawskimi spojrzeniami, hałasem i kurzem. Częściej używa się do tego krzewów (japońska tawuła, mahonia ostrokrzewowa, pigwa, wiecznie zielony bukszpan). Jeśli potrzebujesz wyższej bariery, odpowiednie są grab, lipa, klon, akacja lub morwa. Jednocześnie starannie przystrzyżone trawniki i krzewy, jasne klomby, przemyślany wystrój i pięknie zaprojektowane ścieżki sprawią, że całość będzie wyglądać niezwykle elegancko i stylowo.

Proste i uniwersalne letnie dekoracje na okna

W projektowaniu dekoracji okiennych wszystko musi być dokładnie przemyślane i dostosowane do warunków jakie masz. Okna, jako jeden z kluczowych elementów każdego pomieszczenia, nie tylko zasługują, ale i wymagają odpowiedniego zaprojektowania. A powinny to być dodatki i dekoracje pasujące zarówno do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, jak i do pory roku.

Letnie dekoracje na okna powinny oddawać charakter sezonu, a jednocześnie nie blokować dostępu światła ani powietrza, zapobiegając przegrzaniu pomieszczeń. Jednocześnie niektóre okna, na przykład z laminowanych profili drewnopodobnych, są tak piękne, że nie wymagają specjalnej dekoracji z zewnątrz.

Lato nie lubi zasłon. To czas, kiedy okna powinny przepuszczać światło, ale nie ciepło. Często lubimy otwierać okna na oścież, ale otwarte skrzydła i kurtyny powietrzne nie są najlepszym połączeniem. Decyzja o rozsunięciu firan i zamocowaniu ich po bokach nie zawsze tutaj pomaga, zwłaszcza gdy świeci mocne słońce. Jeśli zamiast klasycznych firan zamontujemy rolety lub okiennice, to latem przy uchylonym oknie możemy cieszyć się świeżym powietrzem. Chronią przed gorącym powietrzem, pomagając utrzymać stałą, komfortową temperaturę w pomieszczeniach.

Parapety zasługują na odpowiedni wystrój nie mniej niż same okna. Jednak letnie dekoracje na okna i parapety nie powinny być tak częste i mnogie jak te zimowe. Często wystarczy jeden silny podmuch wiatru, aby część z nich spadła na podłogę lub wyleciała przez okno. Wystarczy w większości przypadków, że umieścisz kwiaty i dekoracje na parapecie naprzeciwko drzwi żaluzjowych.

Letnie ozdoby na stół w ogrodzie

Letnie ozdoby na stół w ogrodzie

Sekret udanego spotkania z przyjaciółmi, kolacji czy nawet grilla, tkwi nie tylko w jakości potraw, ale również w udanej aranżacji stołu. Dobrze dobrane dekoracje wpływają nie tylko na nastrój, ale nawet postrzeganie smaku. Letnie ozdoby na stół powinny być utrzymane w jasnych, soczystych odcieniach (na przykład serwetki, naczynia, tekstylia). Używaj tylko naturalnych kolorów: neonowe lub metaliczne nadają się na wieczorne imprezy, a nie letnie popołudniowe przyjęcia.

Baw się skojarzeniami kolorystycznymi. Na przykład możesz użyć kwitnących krzewów truskawek w doniczkach jako dekoracji w połączeniu z czerwonym kolorem obrusu lub serwetek. Letnie ozdoby na stół to przede wszystkim wykorzystanie sezonowych akcesoriów dekoracyjnych. Mogą to być bukiety polnych kwiatów, kompozycje owocowe lub warzywne, a także różnorodne kombinacje roślin i owoców.

Proste szklane ozdoby na stół, które sprawdzą się w każdym stylu

Umieść kwiat na talerzu lub serwetce dla każdego gościa. Owoce mogą być wykorzystywane nie tylko w kompozycjach, ale także jako elementy ozdobne w wazonach czy słoikach. Takie szklane ozdoby na stół wyglądają bardzo uroczo, emanują latem, a jednocześnie są proste do zrobienia.

Tradycyjny obrus wcale nie jest potrzebny w wystroju letniego stołu. Wystarczy ozdobić środek szerokim paskiem materiału. Zapewni to bardziej zrelaksowaną i swobodną atmosferę przy stole, a na środku możesz postawić takie szklane ozdoby na stół jak karafka z nalewką czy dzbanek z wodą, miętą i cytryną.