single

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? Co robić w ferie zimowe?

W zależności od województwa ferie zimowe w Polsce rozpoczynają się w różnym czasie. Jednak zawsze jest to koniec stycznia-początek/połowa lutego. Gdzie warto się wybrać na zimowy wypoczynek?

Kiedy i gdzie na ferie zimowe pojechać i wypocząć?

Jeśli nie stać cię na wyjazd to nie martw się. W Polsce jest wiele miejsc, gdzie możesz się udać z całą rodziną.

Jeśli nie wiesz gdzie na ferie zimowe to otworem stają muzea i galerie. Wiele muzeów oferuje bezpłatny wstęp w ferie. W każdym mieście są takie miejsca, dlatego termin bezpłatnego wstępu do danego muzeum warto sprawdzić na jego stronie internetowej. Na przykład Muzeum Warszawy ma bezpłatny wstęp w każdy czwartek. Również w Krakowie we wtorek można bezpłatnie odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego. To samo dotyczy muzeów zlokalizowanych w innych miastach.

Jeśli mieszkasz w Łodzi lub okolicy, możesz odwiedzić Akademię Muzyczną. Od czasu do czasu odbywają się tam bezpłatne koncerty, na które każdy może przyjść. Aktualny harmonogram koncertów można zobaczyć na stronie internetowej.

Jeśli nie wiesz gdzie na ferie zimowe udać się w województwie małopolskim, to możesz odwiedzić Las Wolski znajdujący się w Krakowie. To nie tylko najbardziej zielona część Krakowa, ale także największy park leśny w Polsce. Mieszkańcy Poznania i Wielkopolski mogą odwiedzić Stare Poznańskie Zoo. To zoo pojawiło się w 1874 roku. Zoo znajduje się przy ulicy Zwierzynieckiej 19 i jest czynne codziennie od 9:00 do 16:00.

Gdzie na ferie z dziećmi warto wyjechać?

Jeśli nie wiesz gdzie na ferie z dziećmi warto wyjechać, to odwiedź kopalnie Soli w Wieliczce. Taka wyprawa będzie interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kopalnia znajduje się bardzo blisko Krakowa. Podczas wycieczki spotkacie różne postaci z bajek. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania. Jeśli mieszkasz w Warszawie i nie wiesz gdzie na ferie z dziećmi się udać, to sprawdź ofertę, jaką ma Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Działa pięć dni w tygodniu z wyjątkiem poniedziałku i piątku. Godziny otwarcia od 8 do 16. W Centrum Nauki można uczestniczyć w wielu wykładach naukowych o różnorodnej tematyce, a także obejrzeć pokazy naukowe. Będzie to interesujące zarówno dla ciebie, jak i Twoich dzieci.

Ferie zimowe z dziećmi

Wyjątkowe ferie w górach z dziećmi

W górach można spędzić zarówno wakacje letnie, jak i ferie zimowe. Jak zatem spędzić ferie w górach z dziećmi? Góry Świętokrzyskie, Karpaty czy Sudety – cokolwiek wybierzesz, spędzicie czas na świeżym powietrzu i jedności z naturą. Zimą jak latem atrakcją jest zdobywanie górskich szczytów, tras biegnących np. przez Tatry, z wizytą nad Morskim Okiem. Ferie w górach z dziećmi można spędzić w takich ośrodkach narciarskich jak: Zakopane, Karpacz, Szczyrk i wiele innych. Snowboardy, snowtuby, narty, sanki, wspinaczki dla początkujących i doświadczonych wspinaczy, grzane wino i spa - wszystko, czego potrzebujesz, aby zregenerować się po ciężkiej nauce lub okresie pracy.

Ferie z dziećmi z basenem – czy to dobry pomysł?

Baseny termalne zasadniczo różnią się od zwykłych basenów czy zbiorników wodnych. Woda w nich pochodzi z głębi ziemi i zwykle ma siarkowy zapach i wyższą temperaturę, a jej główną różnicą są właściwości lecznicze. To doskonały pomysł na ferie z dziećmi z basenem.

Dziś najwięcej aquaparków i uzdrowisk oferujących leczenie w wodach termalnych znajduje się w południowej Polsce. W ostatnich dziesięcioleciach postęp techniczny sprawił, że wody termalne można tu znaleźć nawet tam, gdzie baseny termalne nie były znane, np. na Warmii i w Wielkopolsce.

Wiele osób spędza ferie z dziećmi z basenem w termach Bukovina. To największy kompleks wód termalnych w Polsce. Są tu baseny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje zachwycający widok na Tatry wprost z panoramicznych okien. Z kolei Terma Bania oferuje 14 basenów, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, armatki wodne, jacuzzi i oczywiście wody termalne. Terma Bania to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób szukających samotnego wypoczynku i relaksu. Tutejsze baseny podzielone są na dwie części: strefę zabaw i strefę relaksu.

Termy Szaflary to ogromne baseny termalne, hotel, włoska restauracja i centrum spa - wszystko jest tutaj stworzone z myślą o niezapomnianych wakacjach. Termy Szaflary oferują cztery baseny: dwa kryte i dwa zewnętrzne. Wypełniająca je woda jest silnie zmineralizowana. W basenach znajduje się wiele urządzeń do hydromasażu, w tym bicze wodne i gejzery. Ponadto na terenie kompleksu znajduje się przyjazne rodzinom lodowisko i sauna parowa, a także dwie restauracje i hotel.