single

Nowoczesny pokój dziecięcy - porady i wskazówki

Pokój jest dla dziecka i miejscem rozrywki, samotności i nauki. Kwestię przygotowania pokoju należy zatem traktować poważnie, z odpowiedzialnością. Pokój dziecięcy to swoista przestrzeń osobista, nawet niewielka, ale osobowa, dlatego powinien być wygodnym miejscem do spędzania czasu.

Jaki powinien być nowoczesny pokój dziecięcy?

Bez względu na to, jaka jest powierzchnia pokoju dla dziecka, powinna on być nie mniej przytulny i wygodny, jak ten który zajmują rodzice. Nowoczesny pokój dziecięcy to kilka głównych stref - na odpoczynek i sen, na gry, zajęcia twórcze i naukę, na meble do przechowywania przedmiotów osobistych - wszystkie te strefy powinny być w harmonii i być funkcjonalne.

Nowoczesny pokój dziecięcy lepiej jest ozdobić dyskretnym jasnym kolorem pośrednimi plamami jasnych odcieni. Należy również zadbać, aby całe pomieszczenie i jego detale wnętrza nie odcinały się od siebie, a wręcz przeciwnie, były połączone kolorystycznie i stylistycznie.

Nowoczesny pokój dla dziecka – materiały wykończeniowe

Materiały wykończeniowe i farby muszą być najwyższej jakości, z atestem jakości i pełną zgodnością z normami. Wykładziną podłogową może być laminat z naturalnego drewna lub linoleum. Meble dziecięce są produkowane na nowoczesnym sprzęcie z materiałów przyjaznych dla środowiska, wszystkie certyfikaty powinny być dostępne u producenta lub na stronie internetowej. Możesz uzupełnić wnętrze rodzinnymi fotografiami, czy rysunkami, autorstwa dziecka.

Nowoczesny pokój dla dziecka to też podstawowe zasady aranżacji takiej przestrzeni. Jednak efekt końcowy i proces jego przygotowania to indywidualny wybór każdej konkretnej rodziny. Ważne jest również uwzględnienie zarówno opinii mieszkańca tej przestrzeni, jak i możliwości jej kreowania rodziców.

Nowoczesny pokój dla dziecka zmienia się wraz ze swoim lokatorem. Standardowo od urodzenia najistotniejszymi elementami mebli w przedszkolu są łóżeczko, szafa na rzeczy osobiste i pościel, przewijak - coś wygodnego dla rodziców. Gdy dziecko dorasta, pojawiają się inne elementy wnętrza, na przykład stół do karmienia lub ławka szkolna, a priorytetem jest stworzenie wygody dla samego dziecka.

Nowoczesne meble do pokoju dziecka

Jakie powinny być nowoczesne meble do pokoju dziecka?

Meble nie powinny emitować substancji niebezpiecznych dla zdrowia dziecka. Przy produkcji stołów, krzeseł, łóżeczek dziecięcych dopuszcza się stosowanie wyłącznie nieszkodliwych klejów, lakierów, past. Ponadto dobre meble dziecięce są trwałe, ponieważ najprawdopodobniej będą używane nie tylko zgodnie z ich przeznaczeniem. Ponadto meble nie powinny mieć ostrych narożników i ostrych występów. Jeśli masz dwoje dzieci, możesz zaoszczędzić miejsce, umieszczając w pokoju łóżko piętrowe. Jeśli pokój ma jednego właściciela, dwupiętrowe łóżko to także dobry wybór. Jednak takie nowoczesne meble do pokoju dziecka, powinny mieć na dole biurko. Łóżko lepiej kupić duże. Po pierwsze dzieci szybko dorastają, a po drugie rodzice będą mieli okazję położyć się obok dziecka – np. poczytać mu bajkę.

Jeśli chodzi o pozostałe nowoczesne meble do pokoju dziecka, to najlepszym rozwiązaniem do przechowywania będzie mała, ale pojemna komoda. Zabawki najłatwiej odłożyć do stojaka. I koniecznie kup pojemniki - dziecko włoży do nich różnego rodzaju drobiazgi.

Jeśli cenisz praktyczność, przyjrzyj się bliżej meblom, które można przekształcić. Dzieci dorastają i aby nie kupować co roku nowego stołu lub krzesła, warto raz przepłacić za meble, które dostosowują się do wzrostu dziecka. Bezpieczeństwo jest tym, na co należy zwrócić maksymalną uwagę. Przede wszystkim musisz zabezpieczyć gniazda. Zatyczki ochronne ochronią dziecko przed porażeniem prądem.

Drugą rzeczą, o którą trzeba zadbać, są zamki w oknach. Powinny się łatwo otwierać, ale jednocześnie być niedostępne dla dziecka. Trzecią niebezpieczną rzeczą są meble. Dzieci często przewracają je podczas zabawy. Dziecko może przypadkowo przewrócić np. stojak z zabawkami. I nawet jeśli stojak nie ma ani jednego ostrego narożnika, ani jednej półki, stanie się dla niego zagrożeniem. Dlatego należy tak zabezpieczyć meble, aby w maksymalnym stopniu uniemożliwić ich uszkodzenie i przewrócenie.