single

Mieszkanie w stylu glamour w bloku - jak je urządzić?

Wnętrze w stylu glamour to luksus w każdym detalu. Samo słowo „glamour” można przetłumaczyć jako szyk i urok. Mieszkanie urządzone w tym stylu przyciąga uwagę i świadczy o doskonałym guście właściciela.

Styl glamour wnętrza luksusowe i eleganckie

Pokoje w stylu glamour przypominają szykowne sale zamków i pałaców. Takie mieszkanie wygląda luksusowo i drogo, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych oraz eleganckich linii i kształtów. Ten styl będzie wyglądał najkorzystniej w przestronnych pokojach z wysokimi sufitami. W przypadku małych pomieszczeń lepiej wybrać inne rozwiązania projektowe. Jak zatem w praktyce zaaranżować mieszkanie, aby uzyskać styl glamour? Wnętrza powinny spełniać następujące wymagania:

 • Zwracaj uwagę na szczegóły: drzwi, lampy, akcesoria - wszystko powinno być luksusowe.
 • Drogie meble wykonane z naturalnej skóry najlepiej wpasują się do wnętrza w stylu glamour i dotyczy to nie tylko sof i foteli, ale także stołów, szafek i paneli dekoracyjnych.

Jeśli chodzi o kolor, tutaj można zastosować jeden z trzech głównych kierunków:

 • monochromatyczny design, w którym czerń jest wybierana do przedmiotów, które przywykliśmy postrzegać jako białe (sprzęt AGD, hydraulika, płytki), takie oryginalne rozwiązanie nadaje się do łazienki lub kuchni, jeśli chodzi o styl glamour. Wnętrza mogą być też utrzymane w pastelowych barwach.
 • Połączenie dwóch podstawowych kontrastujących kolorów (biały i czerwony, czarny i biały itp.).
 • Wnętrze w kolorze kremowym lub jasnoróżowym ze srebrnymi, lub złotymi akcentami.

Jaka powinna być kuchnia w stylu glamour?

Kuchnia w stylu glamour to różnorodność detali. Tutaj znowu z pomocą przyjdą lustra i błyszczące powierzchnie. Zastosowanie następujących technik pomoże ci dodać odrobinę blasku do przestrzeni kuchennej:

 • Kuchnia w stylu glamour to przede wszystkim płytki lustrzane.
 • Na podłogę wybierz płytkę z oryginalnym wzorem.
 • Kuchnia w stylu glamour to ciemne meble kuchenne z metalowymi i szklanymi wykończeniami.
 • Twórz jasne akcenty za pomocą akcesoriów w kolorze czerwonym, żółtym, fioletowym i innych.

Mieszkanie w stylu glamour

Salon w stylu glamour w bloku – czym się kierować przy projekcie?

Najważniejszy pokój w mieszkaniu powinien być zaaranżowany ze szczególną uwagą. Salon powinien dawać tzw. efekt wow, co oznacza, że wszystko w nim musi błyszczeć luksusem i przepychem. Aby salon w stylu glamour w bloku wyglądał naprawdę imponująco, stosuj następujące techniki:

 • Używaj oryginalnych skórzanych mebli, ozdobionych cyrkoniami lub modnym zwierzęcym nadrukiem.
 • Zwróć szczególną uwagę na lustrzane i błyszczące powierzchnie, które odbijają światło, bo to one powinny dominować w salonie w stylu glamour w bloku.
 • Projektując salon w stylu glamour w bloku, użyj świeżych kwiatów do dekoracji w stylowych i pięknych wazonach.

Dodatki w stylu glamour – to one decydują o wszystkim?

Meble w stylu glamour to tak naprawdę jeden z najprostszych elementów wystroju. Świetnie sprawdzą się tutaj antyki, sofy Chesterfield, krzesła tapicerowane, sofy pikowane obite skórą lub aksamitem. Jeśli salon jest duży, możesz sobie pozwolić na leżak, który idealnie wpasuje się w ten klimat. Sofy i kanapy nie powinny mieć futrzanych, satynowych lub pikowanych poduszek. Oświetlenie i akcesoria to najważniejsze dodatki w stylu glamour.

Salon w stylu glamour powinien być wyposażony w kryształowy żyrandol, który od razu rzuca się w oczy. Dlaczego kryształy? Ponieważ wyglądają bardzo luksusowo i co nie mniej ważne, kryształy odbijają światło. Dzięki nim salon (mimo ciężkich, ciemnych mebli) staje się lekki. Nie może zabraknąć również złoconych lub metalowych błyszczących ramek, świeczników czy luster. Okna można ozdobić miękkimi zasłonami i zasłonami, które będą oryginalnie ozdobione.

Wybierając dodatki w stylu glamour, pamiętaj, że wnętrza glamour często kojarzą się z barokowymi pałacami, dlatego warto pomyśleć o odrobinie świeżości i nowoczesności. Ponieważ jest to eklektyczny kierunek w aranżacji wnętrz, dopuszczalne są pewne odstępstwa od powyższych zasad. Można to osiągnąć za pomocą kontrastu: minimalistyczny stół warto połączyć z krzesłami obitymi miękkim pluszem.

Pamiętaj, że salon w stylu glamour powinien być luksusowy, pełen blichtru i szyku. Służą temu jasne, nasycone kolory, ciężkie (najczęściej pikowane) meble i dodatki, a także wszechobecne kryształy i złocenia. Jeśli zdecydujesz się na bogato zdobiony salon, dobrym pomysłem może być zachowanie odrobiny umiaru w innych pokojach, aby całość nie była zbyt przytłaczająca.

Akcesoria glamour mogą być subtelne i wyrafinowane w stylu soft glam. To nowe delikatne wcielenie stylu glamour. Miękki glam, kocha delikatne złote akcenty, szlachetne materiały, miękkie tkaniny i obłe kształty mebli. Nie boi się kolorów, woli nudne pastele od mocnych fioletów i czerwieni.