single

Najlepsze filmy dla młodzieży

Okres dojrzewania to najtrudniejszy okres dla większości ludzi. To czas szalonych przygód, odkryć, pierwszych poważnych siniaków i silnych uczuć. Prawdziwy dramat i komedia w życiu nastolatka splatają się w ciasny nierozerwalny węzeł. Trudno się zatem dziwić, że okres dojrzewania tak chętnie jest ujmowany w produkcjach filmowych.

Ambitne filmy młodzieżowe

Oto dwanaście popularnych amerykańskich i europejskich filmów dla nastolatków o miłości i szkole, przyjaźni i rywalizacji, imprezach, po których trzeba ponownie zdobyć zaufanie rodziców oraz decyzjach, które zmieniają przyszłość. Filmy młodzieżowe to eksplozje emocji i zachowania, które nie są charakterystyczne dla dorosłych. Oto filmy młodzieżowe, które zdecydowanie warto obejrzeć:

• Buntownik. Film skupia uwagę widza na problemach nastolatek. W centrum fabuły znajduje się młoda Vivian, zmęczona nieodpowiednim zachowaniem rówieśników. Przeszłość matki związana z ruchem feministycznym skłania młodą buntowniczkę do aktywnej walki o prawo do bycia wysłuchaną. Oprócz tematu kobiecego protestu film może urzekać głębią bohaterek i rozwojem ich relacji.

• Kissing Booth 2. Kontynuacja romantycznej opowieści o związku między licealistką Elle Evans a przystojnym Noahem Flynnem. Przez całe lato słodka para cieszyła się swoim towarzystwem, ale jesienią zostali zmuszeni do rozstania - Noah okazał się nie tylko przystojny, ale i mądry, więc wstąpił na Harvard. Gorący związek przenosi się do sieci, a Elle jest zazdrosna o nową znajomą Noah, Chloe Winthrop.

• Do wszystkich chłopaków: PS Kocham cię. W pierwszej części amerykańskiego filmu dla nastolatków Lara Jean znajduje się w niezręcznej sytuacji, gdy jej listy stają się publiczne. Nagle najpopularniejszy uczeń szkoły, Peter Kavinsky, zakochuję się w niej, a Lara Jean pogrąża się w nieznanym świecie wzajemnej miłości. Ale po chwili pojawia się kolejna spóźniona odpowiedź od ukochanego z szóstej klasy, Johna Ambrose McLarena. Larą Jean, staje przed trudnym wyborem: kto z listy jest jej naprawdę bliski.

Popularne filmy dla młodzieży

Filmy dla młodzieży są niezwykle chętnie produkowane jednakowo w amerykańskiej, europejskiej czy nawet polskiej kinematografii. Oto popularne filmy dla młodzieży z ostatnich lat:

• Nieśmiałość zakłóca życie: „Dobrze być cicho” (2012). Opowieść ku przestrodze. O Charliem, który nagle zostaje przemieniony w nastolatka, ale nie ma pojęcia, jak odnaleźć się w tym niepewnym świecie między dzieciństwem a dorosłością. Outsider Charlie miał szczęście spotkać kilku szkolnych nonkonformistów, z którymi przejście tej wyprawy, składającej się z pierwszych pocałunków, pierwszych imprez i pierwszych imprez z alkoholem, staje się nieco łatwiejsze. Dorastania można tylko przeczekać.

• Nikt we mnie nie wierzy: "Little Miss Sunshine" (2006). Puszysta dziewczyna w okularach Olive marzy o wygraniu dziecięcego konkursu piękności. Teoretycznie nie ma szans. Ale rodzina Olive - nerwowa mama, tata nieudacznik, nieszczęśliwy nastoletni brat, przygnębiony wujek i narkoman dziadek w nią wierzą.

• The Breakfast Club (1985). Film kultowy i jeden z najczęściej powtarzanych filmów o nastolatkach. Wyrzutek, osiłek, wariat, księżniczka i kujon muszą spędzić dzień wolny od szkoły, pisząc esej o sobie w ramach kary za swoje złe uczynki. W tej firmie odnajdzie się każdy widz, bo przez ostatnie 30 lat w szkolnej hierarchii niewiele się zmieniło.

Najlepsze filmy dla młodzieży o miłości

Filmy o miłości wzbudzają u młodzieży szczególne emocje. Filmy dla młodzieży o miłości opowiadają o pierwszych miłostkach i uniesieniach. Większość dotyczy lat liceum. To najlepsze filmy dla młodzieży o miłości:

• Ostatnia piosenka. To film, w którym Miley Cyrus i Liam Hemsworth zakochali się w sobie. Po nakręceniu tego filmu umawiali się ze sobą przez lata i ostatecznie wzięli ślub! Ich związek był zawsze super piękny i ekscytujący do zobaczenia. Nie są już razem, ale spotkali się na planie tego filmu.

• Do wszystkich chłopców, których kochałam wcześniej. Ten film można oglądać w serwisie Netflix. Opowiada o nastoletniej dziewczynie, która pisze listy do wszystkich facetów, w których kiedykolwiek się podkochiwała przez całe życie. Jej młodsza siostra postanawia wysłać listy.

kino

• Spacer do zapamiętania. To film o nastoletniej dziewczynie, która umiera na raka. Zakochuje się w zbuntowanym nastolatku ze swojej szkoły, a on całkowicie zmienia dla niej swoje postępowanie. Zakochuje się w niej, żeni się z nią, a następnie opłakuje jej stratę, gdy umiera pod koniec filmu.

Uznane filmy dla młodzieży z przesłaniem

W życiu nastolatka ważne jest, aby wzmocnić ich pozytywnymi wiadomościami, niezależnie od tego, czy można je znaleźć w książkach, telewizji czy filmach. Muszą być w stanie rozpoznać swoją wartość. Filmy dla młodzieży z przesłaniem promują dobre wartości dla nastolatków. Oto najlepsze filmy dla młodzieży z przesłaniem:

• Clueless to film, który uczy nastolatków, że nie trzeba się dostosowywać. Etykiety wydają się ważne, gdy jesteś młody. Nie daj się wciągnąć w mody i kliki, zamiast tego utoruj sobie własną drogę. Kiedy zrobisz coś dla siebie, będziesz w stanie zidentyfikować prawdziwe znaczenie rzeczy i dowiedzieć się kim jesteś.

• 13 Going on 30 to romantyczna komedia o dorastaniu. Nie możesz pozwolić, by życie i przeszkody miały nad tobą władzę. Usamodzielnienie jest jedną z najsilniejszych broni w życiu.

• Ślepa strona. Ważną lekcją, której powinniśmy nauczyć naszych nastolatków na wczesnym etapie, jest to, że musisz podejmować ryzyko. Podejmowanie ryzyka pomoże ci rozwinąć relacje. Film pokazuje również, że nie należy osądzać ludzi na podstawie z góry przyjętych wyobrażeń.