single

Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Filmy animowane dla dzieci pozwalają rozwinąć młodym ludziom wyobraźnie, a jednocześnie są doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodzicami.

Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Istnieją filmy animowane dla dzieci, które spodobają się każdemu. To między innymi produkcje studia Pixar czy Disneya. Oto najlepsze filmy animowane dla dzieci:

• Mała Syrenka. W tym filmie Disneya zanurzamy się w morzu, gdzie młoda syrena o imieniu Ariel pragnie zostać człowiekiem po zakochaniu się w księciu. Ariel zawiera więc układ ze złą morską wiedźmą Ursulą. W zamian za melodyjny, śpiewający głos Ariel, Ursula pomaga jej, aby mogła znaleźć prawdziwą miłość na lądzie.

• Happy Feet. Mambo jest młodym pingwinem cesarskim, który toczy spokojne życie na Antarktydzie, ale ma problem. Podczas gdy wszystkie inne pingwiny swoimi melodyjnymi głosami potrafią uwieść partnera, Mambo nie potrafi utrzymać melodii. Dzieci będą zachwycone obserwowaniem, jak stepuje w drodze do miłości i akceptacji.

• Zaplątani. To inspirujące spojrzenie na klasyczną bajkę o Roszpunce To bezczelna, ale inteligenta księżniczki, która pragnie porzucić swoje nudne życie w wieży. Kiedy ucieka z banitą o imieniu Flynn Rider, w końcu dowiaduje się prawdy o swojej prawdziwej rodzinie, o tym, do czego jest zdolna i o tym, że jej siła nie ma granic, z pięknymi włosami lub bez nich.

Najpiękniejsze filmy dla dzieci

król lew

Istnieją filmy dla dzieci, które zyskały światową sławę i mimo upływu lat są nadal chętnie oglądane przez dzieci i ich rodziców. Oto najbardziej znane filmy dla dzieci:

• Peter Pan. Oparty na ponadczasowej książce JM Barrie, Piotruś Pan to film stworzony dla dzieci, które nigdy nie chcą dorosnąć. Pewnej nocy Piotruś leci do londyńskiego mieszkania rodziny Darling, gdzie mieszkają Wendy i jej dwaj bracia. On i jego wróżka, Tinkerbell, zabierają dzieci z powrotem do Neverland, miejsca, w którym dzieci nigdy nie muszą dorastać. Tutaj spotykają syreny, Zagubionych Chłopców, Księżniczkę Tiger Lily – och, i muszą pokonać Kapitana Haka.

• My Little Pony: The Movie. Twilight Sparkle, Applejack, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Fluttershy i Rarity wyruszają, by stłumić mroczną siłę, która próbuje przejąć kontrolę nad Ponyville. W drodze do powstrzymania żądnego władzy Króla dowiadują się, co to znaczy być prawdziwymi przyjaciółmi.

• Król Lew. Młode lwiątko Simba chce pójść w ślady swojego ojca, króla dżungli. Ale kiedy jego ojciec ginie, Simba musi walczyć ze swoim złym wujkiem Scarem i odzyskać należne mu królestwo. Niezapomniane postacie, takie jak surykatka Timon i guziec Pumba, zachwycą całą rodzinę — a kto może zapomnieć o tej wspaniałej, poprawiającej nastrój piosence „Hakuna Matata”?

Ponadczasowe kultowe filmy dla dzieci

Kultowe filmy dla dzieci, to obrazy, które zyskały swój status dzięki niebanalnej fabule, zachwycającej animacji i humorowi. Oto 3 najlepsze kultowe filmy dla dzieci:

• Toy Story przedstawia historie młodego Andy'ego i jego ukochane zabawki. Jest zabawny T-Rex, szeryf Woody i pies wiener, Slinky. Kiedy Andy otrzymuje na urodziny nową zabawkę w postaci kosmonauty Buzza Astrala, Woody — dawna ulubiona zabawka Andy'ego — staje się nieco zazdrosny. Później zabawki muszą się połączyć, aby uratować Buzza i pozostać z Andym, gdy jego rodzina przenosi się do nowego domu.

• Coco. Ten pełen życia film Disney/Pixar jest inspirowany meksykańskim Dniem Zmarłych i zdobył dwa Oskary za najlepszy film animowany i najlepszą piosenkę w 2017 roku. Miguel jest małym chłopcem, któremu wielu krewnych zabroniło grać muzyki. W magiczny sposób zostaje przeniesiony do Krainy Umarłych, gdzie poprzez różne przygody poznaje swoją rodzinę oraz jej nieprzemijającą miłość i tradycje.

• Wall-E. Wall-E (co oznacza podnośnik do alokacji odpadów klasy Earth) jest ostatnim robotem na Ziemi. Jego głównym zadaniem jest zbieranie resztek śmieci z minionej epoki, ale nową pasję odkrywa, gdy poznaje żeńską robotę o imieniu EVE. Wyruszają na ekscytującą galaktyczną przygodę, która pozostawia dzieciom ważną wiadomość o zachowaniu naszej Ziemi.

Mądre filmy dla dzieci i ich rodziców

Niektóre mądre filmy dla dzieci niosą ze sobą szczególne przesłanie. Najczęściej to opowieści o przyjaźni, miłości i zaufaniu. Oto trzy najlepsze mądre filmy dla dzieci:

• Gdzie jest Nemo? Sympatyczny i naiwny Nemo to młody błazenek, który pragnie odkrywać świat. Kiedy odpływa zbyt daleko od swojego ojca, Marlina, i zostaje schwytany przez nurka, ten musi rozpocząć desperackie poszukiwania syna. Tymczasem Nemo musi uniknąć rekina i innych niebezpieczeństw. Spotyka też humorystyczną i uroczą niebieską rybę o imieniu Dory, która cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej.

• Ratatuj. Remy to paryski szczur, który uwielbia jeść. Ale w przeciwieństwie do innych szczurów z jego stada, nie zje byle czego. Jest wybredny w kwestii jedzenia i marzy o zostaniu sławnym szefem kuchni. Na szczęście dla niego trafia do kanału bezpośrednio pod jedną z najlepiej ocenianych restauracji w Mieście Świateł. Tutaj poznaje Alfredo i jako zespół oboje zaczynają realizować swoje aspiracje.

• Zwierzogród. Judy Hopps jest pierwszym królikiem, który został policjantem w Zootopii, mieście pełnym wszelkiego rodzaju zwierząt. Kiedy nowa sprawa trafia na jej biurko, potrzebuje pomocy podstępnego lisa Nicka Wilde'a.